Choď na obsah Choď na menu
 


Júl 2013

30. 6. 2013

 


28. júl 2013

Tak a konečne píšeme čo máme nové.Od 8.  do 19 júla sme s Miriamkou absolvovali už piaty rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Centre v Piešťanoch. 

Miriamka sa do Piešťan veľmi veľmi  tešila. Zvládala to tam super, až v predposledný deň vzhľadom na neustále horúčavy a nekonečné teplo ktoré tam vládlo celé dva týždne  dostala vysoké teploty, zrýchlené dýchanie, vysoká akcia srdiečka bola...- Prehriatie organizmu.  No riadne nás vystrašila.Tie posledné dva dni už ani necvičila, lebo sme sa veľmi preľakli, a nechceli sme riskovať, pretože stále bolo teplo, a v piatok bola ešte aj pred nami cesta domov .  Musím povedať, že my dospelý sme mali čo robiť, aby sme to teplo zvládali, a nie to ona, a k tomu ešte usilovne a poctivo cvičila. Bola už aj dosť vyčerpaná, ale hlavne nevyspatá, lebo v tom teple sa nedokázala ani jednu noc poriadne vyspať.  No ale aspoň už vieme, že cez leto tam ísť v žiadnom prípade nemôžme.

Čo sa týka rehabilitácií, tak Miriamka statočne cvičila, chválili ju aj jej kámošky tety fyzioterapeutky Sonička a Barborka  čo s ňou cvičia, a teta masérka Renátka.   Miriamka ich zbožňuje. Aj ju pochválili, že za ten rok čo ju nevideli riadne vyrástla a narástli jej svaly. To je taká naša bambuľka. Chcem sa ospravedlniť, že nemáme skoro žiadne fotografie z terapií, pretože tento rehab.  pobyt chodieval na terapie s Miriamkou tatík, a ten na fotenie nemyslí. Tak aspoň zopár nejakých foto foto.

Cez voľný víkend sme s deťmi boli v Bratislavskej ZOO. Musím povedať, že Miriamka si to tam nesmierne užívala, chodí do ZOO pravidelne, ale tentokrát bola taká podarená, vnímavá, na všetko sa pýtala, všetko ju zaujímalo. Najviac sa jej  páčili opičky a žirafy (alebo to ako žirafa dlho, dlho cikala ).  To bola teda riadna sranda pre ňu.

Tento dvojtýždňový rehabl. pobyt v Adeli sme boli spolu s Natálkou, ktorá je naša kamarátka. Je to nádherné, šikovné a ukecané dievčatko s rovnakým osudom ako Miriamka.  Medzi fotografiami nájdete aj nášho kamaráta Viktora, ktorého sme boli navštíviť doma. S Viktorom sme prvý krát absolvovali liečbu kmeňovými bunkami ešte pred tromi rokmi v Kyjeve. Ďakujeme hlavne jeho maminke, ktorá tam bola s nami, a s ktorou sme zažili kopu srandy pri takýchto neľahkých životných situáciách. Máme Vás radi... A ešte sme sa v Adeli stretli aj s Alexandrou, ktorá taktiež bohužial má SMA. Všetky tieto detičky sú nádherné, sú to také naše pokladíky...


Ináč Miriamka sa má super. Začala navštevovať Špeciálnu materskú škôlku v Poprade. Je nesmierne rada, že sa jej splnil sen, a že chodí do škôlky, má svoje pani učiteľky, má svoje knihy, zošity, žiacku knižku. Každý deň by sa len učila. Tobiasko ju motivoval k učeniu. A musím povedať, že ide jej to na jedničku.

 

 

 

 

 

Ešte máme to nové, že chodíme cvičiť do rehabilitačného centra Slniečko do Prešova. Taktiež sa to Miriamke veľmi páči. Tu je zopár foto z cvičenia. 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Júl 2013

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.