Choď na obsah Choď na menu
 


Nemocnica Prešov

5. 2. 2010

10.apríl 2010

Tak ospravedlňujem sa na začiatok, že som dlho nenapísala, ale od stredy som pri Miriamke v nemocnici, a notebook som nemala pri sebe, až včera nám ho tatik doniesol. Tak napíšem čo máme nové. Sme už samé na izbe, o poschodie nižšie, na oddelení batoliat.  Zvládame to celkom fajn. Miriamka je zlatučká, pekne si dýcha, stravu toleruje. Je krásna. Tak sa tešíme, že už konečne asi v pondelok půjdeme domov. V pondelok ešte vymeníme Miriamke tracheostomickú kanylu. Dúfam, že nenastanú žiadne komplikácie. A už by sa nám aj patrilo ísť konečne domov po vyše dvoch mesiacoch. Ak budedme maťniečo nové, tak napíšem. A fotky nepriložím žiadne, lebo kábel do PC ostal doma. Smola.

Chcela by som ešte poďakovať sestričkám a lekárom, ktorí mi pomáhajú so starostlivosťou o Miriamku.

 

4. apríl 2010

Tak Miriamka sa má celkom fajn, len by už taktiež chcela byť doma. Bol pri nej tatík, zajtra ide babka s dedkom. Od utorku už idem k Miriamke ležať, budeme už samé na izbe, a všetka starostlivosť ohľadom jej zdrav. stavu, už bude iba na mne. Je to taká skúška, ako to budeme zvládať doma. Priznám sa, že mám strach z toho všetkého, ale tak sa nesmierne teším, že Miriamka už bude konečne doma. Ona bude taká šťastná, že už bude konečne vo svojom.  Ja viem, že keď budeme mať malú doma, tak začiatky ako každé iné budú hrozne ťažké, Miriamku z očí nespustíme, po nociach sa nevyspíme, bude nám to tu všetko pípať. Ale čo už, život je raz taký, raz si hore - raz dole, a treba bojovať, a urobiť pre to dieťatko maximum, aby sa ono cítilo najlepšie. Takže zatiaľ toľko. Ináč všetkým prajeme krásne Veľkonočné sviatky. A dúfam, že čoskoro ukážeme všetkým fotografiu Miriamky z domáceho prostredia.

 

31.marec 2010

Tak presne pred rokom prišlo na svet naše nádherné slniečko, naša statočná bojovníčka, náš anjelik, naše svetielko, ktoré nám prinieslo do života veľa veľa dobra. Ktorá nás naučila, že v živote sú oveľa podstatnejšie veci, ako sú nejaké materiálne statky, na ktorých si my ľudia niekedy viac zakladáme ako treba.

Pri Miriamke som dnes bola iba doobeda, lebo potom sme išli na Litmanovú, kde bola slúžená sv. liturgia za jej uzdravenie. Malá bola zlatučká, usmievavá, akurát keď prišiel k nám pán doktor, a vysvetľoval mi teóriu ohľadom výmeny tracheostomickej kanyly, tak Miriamka plačkala, lebo ona jednoducho keď už vidí nejakých ľudí v bielom okolo seba, tak už má strach, že čo sa s ňou bude diať. Má na to právo. Prežila si svoje. Bambuľka moja zlatá. Tak ťažko sa mi od nej o 12.hod odchádzalo, pretože nespala, a keď vidí že idem preč, tak chúďatko moje plačká. Ale sestrička, ktorá ju mala moment. na starosti, tak sa o ňu dobre postarala. Miriamka ju má rada, len sa na ňu usmieva.

Týmto by som sa chcela aj poďakovať ľuďom, ktorí si v dnešný deň na našu Miriamku spomenuli, či už blahoželaním, alebo tým, že si našli čas, a prišli na sv. liturgiu na Litmanovú, a samozrejme aj tým, ktorí neustále na ňu myslia pri modlitbách. Ďakujeme babke a dedkovi s rod. , krstnej, prastarým rodičom Šimovým, rod. Štefana a Michala Šimu, rod. Pečarkovej, rod. Pariľákovej, rod. Brunovskej, rod. Gladišovej, rod. Michalovej, rod. Švedlárovej, rod. Gasperovej z Námestova, rod. Tekelovej zo Škótska, rod. Paučulovej a Martine Tokarčíkovej. Vrelá vďaka. 

A najväčšia vďaka patrí Pánu Bohu, že dodáva silu zdravia našej Miriamke, a nám všetkým okolo taktiež silu to prijať takto ako to má byť. ĎAKUJEME. 

 

29. marec 2010

Tak ja som ešte doma, dnes Miriamke nainštalovali stroj, pekne si s ním dýcha, neprotestuje bambuľka naša zlatá. Celý deň sa len usmieva. Myslela som, že už dnes pri nej ostanem, ale lekári skonštatovali, že až po sviatkoch by som už prišla k nej, a preložili by nás samé dve na izbu, a starala by som sa už iba ja o ňu ešte pod ich dohľadom (taká skúška). Nechceli to robiť cez sviatky, lebo sú tam 4 dni voľna a ...

Takže už keď sme tak dlho vydržali, tak ten týždeň hore - dole. Musíme mať trpezlivosť. A ako sa vraví: "Trpezlivosť ruže prináša".

Takže naďalej k nej každý deň chodím, cez sviatky sa vystriedame, a ani sa nenazdáme, a Miriamka bude doma, a priznám sa, že najviac sa ešte teším na to, že Miriamka sa konečne nadýcha doma čerstvého jarného vzduchu aspoň na balkóne zo začiatku. Bambuľka moja, už skoro dva mesiace nebola na čerstvom vzduchu.

 

28. marec 2010

Tak zajtra prídu z Bratislavy do nemocnice Miriamke nainštalovať ventilátor, ktorý už budeme mať doma. Ja tam už ostanem pri nej, až do kým nepôjdeme spolu konečne domov. Neviem, ako dlho tam budeme. Uvidíme, ako si Miriamka zvykne na nový stroj, ako sa jej bude s ním dýchať, my sa musíme naučiť špičkovo ovládať ten stroj, taktiež všetko čo sa týka malej zdravotného stavu musíme ovládať na jedničku, a môžme ísť domov.

Verím tomu, že nenastanú žiadne komplikácie, a čoskoro vám napíšeme, že sme konečne spolu všetci doma. Tak držte malej Miriamke palce.

Ináč má sa dobre smejuľko malé, dnes je pri nej tatik, akurát v piatok mala teploty, asi nejaká viróza,(zápalové parametre mala v norme), lebo vďaka Bohu, už aj včera jej bolo dobre, bez teplôt, a smejkala sa naša bambuľka malá.

Vďaka ti Bože za všetko......

 

24.marec 2010
Tak a dnes k nám prišla sestrička, s vetičkou, že má dobré správy. Volali z Bratislavy ohľadom ventilátora. Potrebovali ešte dobaviť nejaké veci s pánom doktorom. No a na budúci týždeň by prišli do nemocnice do PO nainštalovať Miriamke jej "nový domáci stroj". Sme nesmierne šťastní, aj Miriamka sa takto krásne radovala   z toho všetkého, že už bude konečne doma medzi nami. Potom už len aby Miriamka dobre spolupracovala pri dýchaní so strojom, nám sa tiež bližšie oboznámiť s ventilátorom, a môžme ísť konečne domov. Pán Boh nám veľmi pomáha v tomto všetkom. Sme nesmierne radi, že sa pomaly blíži príchod Miriamky domov.

Ona bola dnes celý deň taká zlatučká, usmievavá, že len by som ju stískala a bozkala. Celý deň čo som bola pri nej, tak ani vôbec nespala, bolo pol štvrtej, a ona sa usmievala od uška k ušku. Pekne sme sa napapkali polievočky na obed, poobede výživky. Predstavte si, že keď som jej dávala doma výživku, tak ju vyslovene pľúvala - proste jej to nechutilo, no a v nemocnici, aj na výživku pekne ústočka otvárala . No a takto si potom ešte pochutnala na  čokoládke.

NO a tu je ešte foto, ako nám už vyrástla naša bambuľka.

Vďaka ti Bože sa všetkú pomoc, a prosíme o to, aby sa Miriamke zdravotný stav nezhoršil, aby jej už bolo len dobre, aby malá stále ten jej nádherný úsmev na tvári, a hlavne aby sa cítila dobre, aby už mohla byť so svojími rodičmi a svojím rozosmievajúcim bračekom doma.

 

 

 

23. marec 2010

Tak dnes bola Miriamka znova smejko usmievavé, doobeda spapkala troška banánika, a poobede aj kinder čokoládku. Len sa tak olyzovala .

Tu je zopár fotografií: 

Takto veľmi rada sedí a sleduje

Naše zlatíčko usmievavé

Veľmi rada čítam knižočky

Slniečko :-)

Kuki - kuk  :-)

 

 

22.marec 2010

Miriamka je taká zlatučká. Len sa usmieva a usmieva. Je to krásny pocit vidieť ju takto sa usmievať, a vedieť, že ju nič nebolí. Je to veľká šikovnica, pekne si papká polievočku na obed aj na lyžičku. Ďalej čo sa týka stravy, tak vždy jej nosím či už fajnú domácu polievočku na obed, výživku na ráno,  na večeru som povedala kuchárkam, nech jej urobia kašičku čo som im tam nechala. Pekne si všetko toleruje. Veď je predsa veľká kočka, a nebude iba mliečko piť. Ďakujeme Bohu, za každý deň ktorý môžme s Miriamkou prežiť, za to, že ju takto opatruje, a že je jej zdravotný stav deň čo deň lepší. Verím tomu, že to takto bude aj naďalej, a že už čoskoro budeme konečne všetci doma spolu.

No a aby som nezabudla, tak včera konečne pomaly po dvoch mesiacoch videl malú Miriamku aj Tobiasko. Aj keď pani doktorka mala námietky, ale vybojovala som to, lebo Tobiasko sa tak strašne na ňu tešil.  Boli veľmi zlatučký, usmievali sa na seba, malá ho hneď spoznala a úsmev od ucha k uchu nahodila. Len ma mrzí, že som ich spolu neodfotila.

 

16.marec 2010

Tak dnes som konečne bola pri mojej milovanej dcéruške. Len ma z chodby videla, tak už sa usmievala. Bola zlatučká celý deň. Slniečko naše usmievavé. Čo sa týka stravy, tak má ešte také polovičné dávky. Vrátili sa znovu k NUTRILONU II. Teplotky už nemá. ĎAKUJEME TI BOŽE ZA KAŽDÝ ÚSMEV NA JEJ TVÁRIČKE, tým sa rozjasní aj naša tvár. Je to statočná bojovníčka. Ďakujeme aj všetkým dobrým ľuďom, ktorý sa za nás modlia, ktorý s nami súcitia, a hlavne ďakujeme babke, ktorá nám veľmi pomáha, a zastupuje nás pri Miriamke, keď  my nemôžme (či už z dôvodu choroby, alebo ohľadom vybavovania administratívy ventilátora...). VRELÁ VĎAKA VŠETKÝM ĽUĎOM.

14.marec 2010

Tak  ja som  pri Miriamke nebola už od piatku, lebo  som ochorela. Bol pri nej tatik , včera aj starí rodičia, a dnes aj zajtra idú k nej ešte babka s dedkom, keďže sa ešte necítim najlepšie, a nechceme riskovať, aby sa mala nenakazila.

Čo sa týka zdravotného stavu, tak teplotky už nemá, akurát nie veľmi si toleruje stravu. Totiž Miriamke nasadili už Nutrilon III. Myslím si, že to urobilo šarapatu v brušku, lebo je to predsa silnejšie mliečko, a neviem prečo jej ho nasadili už teraz, keď  NUTRILON III.  Predsa jej organizmus nieje taký silný ako u zdravého dieťaťa. Tak budem trvať na tom, aby naspäť prešla na NUTRILON II, a doĺňali jej to nejakými kašičkami, výživami, pudingmi. Ona totiž teraz mala stravu zeleninovú polievočku na obed, a ináč stále mlieko. Doma papkala už pomaly všetko ako jej rovesníci, najviac milovala pudingy a pribináčiky, kašičky, samozrejme aj polievočky, zemiačky......
No proste snažila som sa,a by mala pestrú stravu. Tak uvidíme čo bude ďalej. Ale dúfam, že bude dobre, a bude to stará papačka Miriamka ako doma.

No a čo sa týka vybavovania ventilátora, tak papiere máme už na Generálnom riaditeľstve  Všeob. zdravotnej poisťovne, odbore stratégie v Bratislave. Teraz už len čakať na ich schválenie. Ak by náhodou to tam vedel niekto posúriť, a chcel nám v tejto veci pomôcť, budeme mu za to veľmi vďační. Hlavne Miriamka, lebo tá to cíti, vníma  a prežíva všetko najviac. A bola by nesmierne šťastná keby už mohla byť konečne doma, vo svojej postieločke, vo svojej izbičke, a pri svojom bračekovi, na ktorého keď sa iba pozrela, a už sa smiala z neho. No a teraz ho už mesiac a pol nevidela.

 

9.marec 2010

Tak Miriamka je taká zlatučká usmievavá, naše slniečko. Akurát začala teplotovať. Dúfam, že to nebude niečo vážne, zápalové parametre mala nízke. To je takto v tom nemocničnom prostredí, tie bacile sa nalepia raz - dva. Modlím sa, aby ju tie choroby obchádzali, aby sa jej zdravotný stav nezhoršil. Dnes bola pri nej babka, pretože mamka s tatikom vybavovali papiere ohľadom domácej ventilácie. 

Konečne sa nám podarilo nejako skompletizovať tú všetku administratívu ohľadom tdomácej pľúcnej ventilácie. Zajtra pôjdu tie papiere na centrum zdravotnej poisťovne do Bratislavy na schválenie. Týmto by sme sa aj chceli poďakovať všetkým ľuďom, ktorý nám pomohli vo vybavovaní týchto všetkých potvrdení potrebných k žiadosti. VRELÁ VĎAKA.

6. marec 2010

Tak dnes boli pri Miriamke babka s dedkom a ujo Janik. Zajtra sa k nej chystá tatík. Bola zlatučká, usmievavá, pohrali sa spolu, pocvičili, pomasírovali...  Tety sestričky si ju chvália, že je zlatučké smejko.

Mamku už učia aj odsávať z tracheostómie, a sondovať Miriamku. Čo sa týka vybavovania ventilátora domov, tak v tejto veci sme sa konečne posunuli o krok vpred. Sama neviem ako to bude všetko ešte dlho trvať, ale pevne verím a boli by sme všetci nesmierne šťastní, keby naše obe detičky oslávili svoje narodeniny spoločne doma, a nie Miriamka v nemocnici (Tobiasko 28.3. a Miriamka 31.3.)

Zatiaľ sme ešte neskúšali Miriamke dať fľašu, či bude vedieť ešte piť mliečko z flaše. Ale od budúceho týždňa pán doktor povedal, že by sme to mohli skúsiť. Som veľmi zvedavá, či bude malá chcieť. Verím tomu, že áno, že aspoň troška mliečka poťahá. Doma sme s tým nemali žiaden problém, tá len videla fľašu s mliečkom, tak tak zlatučko sa tešila. V nemocnici som jej vždy dávala aj cumlíček pocmúľať, hrýzatka pohrýzť. Aby nestratila sací reflex. No a aj tak je najlepší ten jej prštek. 

2. marec 2010

Miriamka dnes bola taká zlatučká, celé doobeda sme sa hrali, bola taká usmievavá, že konečne sedí vo svojom obľúbenom lehátku, ktorý jej pripomína domov. Vďaka ti Bože. Tu sú fotografie:

foto 1

foto 2

28. február 2010

K Miriamke chodil cez víkend tatik. Dnes konečne Miriamka si troška posedela v sedačke, lebo stále leží, a ona nieje zvyknutá na to, aby ležala. Keď sme boli spolu doma, tak stále chcela chodiť po byte, a sledovať situáciu okolo. Stále ju ešte nemôžme zobrať na rúčky, tak aspoň troška posedela. Tu je zopár fotografií z víkendu. Foto 1 ,Foto 2     Foto 3.   

 

 

25. február 2010

Miriamka sa ma stále rovnako. Každý deň cestujem za ňou, ráno idem, k večeru prídem. S manželom sme sa rozhodli, že to budeme riešiť takto. Musím taktiež pozerať aj na Tobiaska, lebo ten taktiež potrebuje maminku. Asi by to nebolo to najlepšie preňho, keby som trávila mesiace v nemocnici. Obidve detičky potrebujú oboch rodičov. Takže kým je Tobiasko v škôlke, tak som s Miriamkou, a keď prídem k večeru domov, tak trávim zasa zbytok dňa s Tobinkom. No musím sem vložiť ajTobiho foto, ako sme stavali snehuliaka. Veľmi je hrdý na tú fotku.

No a tu je zopár fotografií z dnešného dňa.dnešného dňa.

Vďaka ti Bože, za každý aj náznak úsmevu na Miriamkinej tváričke. Aj keď jej očičká sú také ešte smutnučké, ale ona je bojovníčka, a bojuje statočne.

 

24. február 2010

Zdravotný stav Miriamky je bez zmeny. Dnes sme sa aj trošku pohrali. Je taká spachtoška keďže len leží. Veľmi nám obom chýba to, že si ju nemôžem popestovať trošku na rúčkach. Tu je zopár      nových     fotografií.

 

22. február 2010

Miriamke dnes robili snímok, zápal pľúc sa tam stále nachádza. Zmenili jej antibiotiká. Je podľa potreby ešte tlmená, pretože ťažko sa jej zvyká na ten stroj. Je to veľká bojovníčka, tak bojuje aj s ním .  A potom je taká nepokojná . Prosím o modlitby za  naše dievčatko, aby sa netrápila.

 

19. február 2010

 

Tak dnes nás Miriamka veľmi, ale veľmi prekvapila. Pomaly ju už odtlmujú, očičká otvára, a už sa na nás aj usmiala. Je to také zlatíčko. Tu je   zopár    fotografií  .  Je ešte taká ospalá.  Najviac nás potešila, keď sme jej dali jej obľúbený obrázok s anjelíkom, ktorý ju stále ochraňuje. Hneď ho spoznala, a ručičku dvíhala. Bola taká zlatučká. Lekár ju skúsi aj odpájať z ventilátora, že mohla by sa udýchať ešte aj sama. Vďaka Ti BOŽE. 

 

18. feberuár 2010

Miriamka už leží znova v Prešovskej detskej nemocnici. Zdravotný stav je bez väčších zmien. Včera teplotovala, zápalové parametre mala znova zvýšené. Neviem ako sa to dieťa má v tomto nemocničnom prostredí plnom rôznych infektov uzdraviť, a nanajvýš vedľa nej leží asi 12 ročné dievčatko so zápalom pľúc (a to nevravím o ďalších troch detí , ktoré ležia oproti nej).  Žiadna izolácia pacientov tam nieje. Dnes ju už odtlmujú. Je to také našechúďatko, ale obrovská bojovníčka. Všetkých ľudí s dobrým srdcom prosíme o modlitby za Miriamku, aby viac už netrpela a netrápila sa. Veríme tomu, že ona to dokáže, lebo bojuje najviac ako sa dá. Aby to jej uzdravovanie bolo pri minimálnych bolestiach. Radšej nech  trpíme my  1000 x viac aj za ňu.

 

16. február 2010 

Zajtra by mali prevážať Miriamku do Prešova. Stav Miriamky je bez väčších zmien. Laboratórne výsledky má lepšie - zápalové parametre sú nižšie, obličky  a pečeň v poriadku, akurát je troška chudokrvnejšia. Ďakujem Bohu za všetko zlepšenie, ktoré sa týka jej zdrav. stavu. Aj keď sú chvíle, keď už vážne nevládzem ďalej, drží ma a dodáva mi silu ďalej bojovať moja veľká bojovníčka, ktorá bojuje z celých síl, a chce ešte veľa, veľa rokov nám robiť radosť v živote. Aj keď ma desí to, že v nemocnici strávime ešte mnoho - mnoho týždňov (mesiacov), pokiaľ nevybavíme umelú pľúcnu ventiláciu na domáce použitie, tak pohľad na Miriamku mi dodáva silu všetko pretrpieť, pretože to všetko robím len a len preňu.

A ešte niečo, až teraz som si všimla, že sem - tam je niekde v textoch smajlík - resp. čertík, tak to je Tobiaskova špecialita. Neviem ako zvládnem ja, a hlavne on také veľké odlúčenie od seba. Aj keď nás bude chodiť navštevovať do nemocnice, ale to mu nevynahradí to mamičkine pohladenie, starostlivosť, spoločné hranie a .............................   Je to všetko tak strašne ťažké, ale s Božou pomocou to určite nejako zvládneme.

Ďakujeme všetkým ľuďom za modlitby. Je to tak pekné, keď si čítam tie povzbudivé slová od ľudí, to mi tiež dodáva sily do boja . V tomto veľkom a ťažkom boji vidíme jeden veľký cieľ, ktorý verím našej Miriamke pomôže.

15. február 2010

 

Tak naša statočná bojovníčka Miriamka má operačný zákrok - tracheostómiu už za sebou. Robili jej to o 12.30 hod. Zákrok dopadol dobre. Chvála ti Bože. Je stále v umelom spánku, aby sa ranka lepšie hojila. Ešte aj zajtra bude tlmená. Teploty vďaka Bohu nemá, ranka nekrváca. Tu je fotografia necelé 2 hod. po zákroku.

 

14.február 2010

Ráno o 8.00 hod. - Miriamka už teplotu ráno nemala, zobrali jej krvičku na zápalové testy, či nieje chudokrvná a ... Ak budem vedieť výsledky z týchto testov, tak napíšem. V pondelok by mala ísť Miriamka na tracheostómiu do Košíc. Tu sú fotky  zo  včera .

 Tak Miriamka dnes nejaké veľké teploty nemala, najvyššia 37,3 st. Zápalové hodnoty mierne poklesli. Zajtra jej majú odber zopakovať, či nebude potrebovať transfúziu krvi. Vďaka ti Bože.

 13. február 2010

Ráno 8.00 hod. - stav Miriamky je nezmenený, stále má teplotu 38,7 st. Lekárka  ju musela v noci viac utlmiť, lebo bola nekľudná. Bambuľka moja, len nech sa netrápi, to je moje najväčšie želanie.

 

12.február 2010

Večer 19.00 hod. - Miriamke vystúpila teplota na 38,9 st.  Je zacievkovaná, lebo sama málo močila - čo súvisí s tým, že je v umelom spánku - tlmená. Dýcha zaňu stroj. Viac nieje nič nové. Dúfam, že sa láska moja netrápi.

 

Ráno 7.00 hod. stav Miriamky je stabilizovaný, upravili parametre na pľúcnej ventilácii. Horúčka 38,5 st. Žiadne veľké komplikácie v noci neboli. Čakáme na výsledky z kultivácie.

Chcem povedať len toľko, že jej anjelik strážny ju veľmi stráži. Je to ozajže statočná bojovníčka. Stále mám pred očami tú hroznú noc zo stredy na štvrtok, že to dievčatko sa tak strašne trápilo, bojovalo a lekári nejako radikálne nezasiahli, aj napriek tomu, že som v noci 5x volala lekára, že to dievčatko nevládze. Až keď  chúďatko nemalo už žiadnej sily, tak vtedy zasiahli. Ináč na margo, vo štvrtok doobeda mala ísť ešte na snímok pľúc, a mali jej brať krvičku, a podľa výsledkov by usúdili či ju napoja na stroj. Dopadlo to takto ako dopadlo. Nebudem to zatiaľ všetko rozoberať. Len sa modlím, aby moje slniečko netrpelo, lebo sa natrpela strašne veľa.

Ešte by som sa chcela poďakovať MUDr. Miroslave Dujčákovej, je to veľmi milá a dobrá pani doktorka, ktorá ma veľmi podržala v ťažkej chvíli, o Miriamku sa veľmi zaujímala, a zaujíma, veľmi jej drží palce, aby jej tá transplantácia kmeňových buniek na Ukrajine pomohla. Ak som nechápala niečomu čo sa týka medicíny, ona bola veľmi ochotná a veľmi pekne mi to všetko vysvetlila. Ešte raz jej za všetko ĎAKUJEM.

Ďakujem aj ostatným lekárom a sestrám, že sa o malú pekne starajú.

 

Niektoré komentáre sú v rubrike KONTAKTY.

 

11. február 2010

Napíšem, iba tak v rýchlosti čo sa u nás dialo a deje.

V sobotu malá bola celkom v pohode, usmievavá, len sa mi zdalo, že sa jej ťachšie dýcha. Tak sme išli na detské odd.v SL, aby ju prezrel lekár.  Dali jej kyslík, a bál sa, že ak by sa jej stav náhle zhoršil, aby mala ventilátor ihneď k dispozícii. Tak nás previezli do Prešova na Detskú kliniku na JIS. Poprad nemal voľný ventilátor (veľká škoda).  To je fotografia z nedele poobedia. Na JIS bola do utorka, stav na nekomplikoval, mala na podporu dýchania kyslík sem - tam. V utorok nás preložili na kojenecké odd. Akurát večer v utorok sa mi troška rozkašľala. Ináč do nemocnice sme išli bez kašľa.

Tu je foto z utorka večera už na koj. oddelení. To je posledný úsmev na tvári.  Verím, že ich bude ešte mnoho. Noc nebola najlepšia, ale zvládli sme to.

No a v stredu sa zasa troška viac udýchavala. No a noc zo stredy na štvrtok bola najhoršia v jej živote. K tejto noci sa zatiaľ nebudem vyjadrovať.

No a vo štvrtok - 11.2.2010 sa o 7.30 hod. ráno stav náhle skomplikoval, mala strácala vedomie, dýchať nevládala, bola prešedlá, ľadová,  ústočka fialové a očičká prevrácala hore. Tak ju rýchle intubovali, a preložili na JIS kde ju hneď napojili na umelú pľúcnu ventiláciu. Následne začala horúčkovať (39,5 st.), a dostala už aj infekciu.

O 17.15 hod. ju resuscitovali, prestávala dýchať, ale naskočila. To je BOJOVNÍČKA. Momentálne je jej stav stabilizovaný, ale čo bude do rána, to vie len Pán Božko. Veľmi prosím Boha, aby sa to dieťatko netrápilo. Je to niečo strašné pozerať na svoje dieťa, ako sa trápi.

 

5. február  2010

Dnes som bola s Miriamkou u lekárky. Akosi sa mi nepozdávala. Nehorúčkovala, nekašľala, ale to dýchanie sa mi nepáčilo.  Pani doktorka jej predpísala ventolin inhaler . Veľmi sa totiž namáha pri dýchaní. Dúfam, že jej ten sprej pomôže, a bude sa jej lepšie dýchať. Tento ventolin jej dávali, aj keď bola hosp. v Poprade v nemocnici. Tak veľmi sa o ňu bojím, len sa modlím, aby to s Božou pomocou do toho apríla zvládla, a pevne verím, že po príchode z Ukrajiny bude na tom lepšie. 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Odkaz Milke Novotnej

(Miriamka Paučulová, 29. 4. 2010 8:14)

Včera som vám ešte zabudla odkázať, že ak už ide o tie ďakovania, tak ľuďom, ktorý sa o malú starali (či už lekári, alebo sestry...)sme sa im osobne poďakovali, a aj patrične za to všetko odvďačili. A ak už sme pri tom, tak myslím, že je to ich práca. Iný ľudia, ktorí oveľa ťažšie manuálne pracujú (či už je to napr. nejaký robotník za pásom, stavbár na stavbe...), nikto nikdy za ním v živote nepríde, a neďakuje mu za to čo robí. On to robí, lebo je rád že má prácu.
No ale čo už, každý sme nejaký, a niekto robí svoju prácu len preto, že čaká niečo za to.
Ešte raz veľmi pekne ĎAKUJEM personálu JIS v Prešove za starostlivosť o Miriamku.

Odkaz Milke Novotnej

(Miriamka Paučulová, 28. 4. 2010 8:00)

Veľmi pekne ďakujem za upozornenie. Ale asi ste prehliadli, že som ďakovala aj sestričkám, ktoré sa o Miriamku starajú, a pomáhajú mi so starostlivosťou o ňu. V jednej veci sa určite mýlite, lebo žiaden lekár ani zdrav. sestra nepozná nepozná svojho pacienta lepšie ako jeho vlastná matka. S prácou sestier či už na JIS, alebo na odd. dojčiat som vždy bola veľmi spokojná. Trápi ma len to, že nemožem byť so svojou dcérou non-stop, vtedy keď ma najviac potrebuje, a možem prísť k nej len na krátku návštevu. Neviem či by vy ste tak nechali svoje dieťa bez vás. Ešte raz ĎAKUJEM ZA VŠETKO

dieta

(Milka Novotna, 27. 4. 2010 22:18)

Prajem jej vela stastia , vela toho zdravia lebo ho potrebuje ..drzim prsty nech vam to vyjde .len to piste vsetko ako bolo .a aj ludia ktori vas poznaju osobne vam drzia prsty .a vy aby ste sa im mohla pozriet do oci bez nejakych vycitiek a s uctou ..

podakovanie

(Milka Novotna, 27. 4. 2010 22:12)

Som velmi rada ,ze takto krasne pisete o svojej dcere,,kazda matka by urobila vsetko pre svoje dieta .Viete, chcem len povedat ,ze citam tu vsetko o vas a o vasej dcere ,podakovania tolkym ludom a firmam .ale nikde necitam podakovanie zdravotnickemu personalu, lekarom ,ale hlavne vsetkym sestram na detskom oddeleni Kliniky prediatie oddeleni Jis ,,v Presove .Velmi ma zaraza ,ze tak dlho tam bola ,sestry sa jej maximalne venovali a myslim ze ju poznaju viac ako vy sama .a nieje tu jedine slovicko tomu personalu .krasne slovicko Dakujem vam ..Smutne .velmi smutne

Ahojte Miriamky

(Gladišovci, 15. 4. 2010 8:59)

Vitajte doma, Miriamky.

Tešíme sa, že ste už konečne opäť Ľubovnianky a prajeme Vám, nech ste celá rodinka šťastná.

Vitaj Miriamočka

(martina tokarčíková, 14. 4. 2010 17:59)

Tak som veľmi šťastná že Miriamka je konečne po dvoch mesiacoch doma, vždy budem mať v pamäti keď sme ju pred dvomi mesiacmi prevažali do nemocnice do prešove, čo všetko si musela vytrpieť, ale všetci pevne verime, že najhoršie ma za sebou a že nám všetkým bude robiť radosť a nám všetkým dávať silu do života. Miriamočka Vitaj doma, všetci sme ozaj veľmi radi že už si doma, so svojimi rodičmi, Tobiaskom,a všetkými ostatnými, ktorý ťa majú radi.

Miriamke

(Jana Holodňaková, 13. 4. 2010 12:16)

Ahojte Miriamky-držím vám pršteky,nech vás čoskoro pustia...Dnes som s takto nádejou otvárala túto stránku, že konečne nájdem fotky s nadpisom ,,konečne doma" ale bolo len sklamanie...Ale je tu vidina,že čoskoro budete doma pokope-tak to musí tešiť každého...Myslíme na vás Ja s manželom aj krstná od Svidníka...

myslime na Vas

(Janka N., 13. 4. 2010 9:51)

Mirka,tesim sa velmi,ze uz budete vsetci spolu doma...cela rodinka(-:Nech to prepustanie stastne prebehne a verim,ze sa coskoro uvidime.Vsetci sa Vas uz nemozu dockat...to si viem predstavit.Boztek pre Miriamku.

Miriamky

(babka, 12. 4. 2010 21:08)

Tak už sme žili v tom, a hlavne Miriamky , že dnes budu doma. Ale p. doktor ešte chce posledovať Miriamku aj mamku či už su samostatný. Ma to byť ešte 1-2 dni a už už su pri Tobiaskovi, kde sa tešime všetci na nich.Vďaka ti Bože za trpezlivosť a za všetko čo robiš pre Miriamku.

pre krásne princezničku

(martina tokarčíková, 6. 4. 2010 14:13)

Miriamka je fakt nádherná také krásne dievčatko sa nevidí len tak každý deň, už sa všetci na ňu tešíme

Maličkej krásnučkej princezničke

(Paučulovci, 31. 3. 2010 21:48)

Miriamke k dnešnému krásnemu sviatku prajeme hlavne to čo najviac potrebuje - zdravie, štastie a Božie požehnanie!Myslíme na Teba s obrovskou láskou a tešíme sa, že konečne onedlho budeme s Tebou.To ti zo srdca praje celá rodina Paučulových

Malej Oslávenkyni :)

(rod. Michalová, 31. 3. 2010 19:59)

Milá Miriamka, k tvojím dnešným narodeninám Ti okrem iného prajeme hlavne veľa veľa zdravíčka, nech sa Pán mocne oslávi v Tvojom živote a sprevádza Ťa na tvojich chodníkoch aj naďalej. To Ti z celého srdca vyprosuje rod. Michalová.

Našej vnučke Mimuške

(Babka , dedko a celá rod., 31. 3. 2010 19:32)

Malý vinšik chceme priat našej bojovničke, ktorá dnes ročik má, zdravie ktoré tak potrebuješ, úsmev ktorí nám daruješ.Dali by sme ti všetko čo len chceš, ale hlavne je zdravie, ktoré potrebuješ. Prvého ročku sa doživaš, dúfame, že takých bude ešte mnoho viac.To ti zo srdca praje celá rodina.Chvála ti Bože.

1 ročnej slečne Miriamke

(Šimovci z pod breška...., 31. 3. 2010 12:48)

Miriamka k dnešným prvým narodeninkam Ti celá rodinka prajeme veľa, veľa zdravíčka, šťastíčka a lásky. Nech ti stále ostane ten zlatučky úsmev, ktorým nás stále obdaruvávaš deň čo deň. Na diaľku ti posielame veľa narodeninových pusiniek.

Blaželanie k 1. rôčku

(Gladišovci, 31. 3. 2010 9:44)

Ahoj Miriamka, v dnešný deň, keď oslavuješ svoj 1. rok života, by sme ťa všetci najradšej vystískali a vybozkávali, ale keďže to nie je možné, tak ti pusinky posielame takto na diaľku a do ďalších rôčkov Ti prajeme zdravie, lásku a šťastie a hlavne, nech Ti ten tvoj nádherný úsmev nidky nezmizne z pier.

oslavenkyni

(Helka a Ferko, 31. 3. 2010 8:17)

Miriamke k dnešnym prvym narodeninká prajeme hlavne veľa veľa zdravia,šťastia a kopec lásky od všetkých ktorý Ju nekonečne LUBIA.

Miriamke

(Martina Tokarčíkova, 30. 3. 2010 22:35)

Miriamka naša zlatá k tvojím krásnym narodeninkám Ti prajem zdravíčko, zdravíčko a ešte raz zdravíčko, lebo toho potrebuješ najviac, aby si robila radosť svojím a obetavým rodičom, bračekovi a vlastne nám všetkým.....k blahoželaniu pripájam aj hudobný pozdrav

http://www.youtube.com/watch?v=J55nUIg2JN4&feature=fvw

Miriamke a Tobiaskovi

(Irena Brunovska, 30. 3. 2010 20:33)

Miriamka anjelik, všetko najlepšie k Tvojím prvým narodeninám, hlavne veľa zdravia, lebo to najviac potrebuješ, síl a milosti o ktoré prosím pre Teba
a aby sme už to mali všetko úspešne za nami, aby sme sa mohli spoločne tešiť s ďalších už iba spokojných rokov. Všetko naj aj Tobiaskovi, zdravíme Vás všetkých, myslím na Vás

Pre veľkého bračeka Tobiaska

(martina tokarčíková, 30. 3. 2010 14:12)

Tobiaskovi aj ked trošku oneskorene všetko len to naj k narodeninkám, veľa veľa zdravíčka, a aby Vám robil radosť:))))))))))))

Pre šikovnú Miriamku

(Gladišovci, 29. 3. 2010 21:32)

Šikovná si Miriamka, veď máš byť aj po kom. Tešíme sa s Vami.