Choď na obsah Choď na menu
 


Nemocnica Prešov

5. 2. 2010

10.apríl 2010

Tak ospravedlňujem sa na začiatok, že som dlho nenapísala, ale od stredy som pri Miriamke v nemocnici, a notebook som nemala pri sebe, až včera nám ho tatik doniesol. Tak napíšem čo máme nové. Sme už samé na izbe, o poschodie nižšie, na oddelení batoliat.  Zvládame to celkom fajn. Miriamka je zlatučká, pekne si dýcha, stravu toleruje. Je krásna. Tak sa tešíme, že už konečne asi v pondelok půjdeme domov. V pondelok ešte vymeníme Miriamke tracheostomickú kanylu. Dúfam, že nenastanú žiadne komplikácie. A už by sa nám aj patrilo ísť konečne domov po vyše dvoch mesiacoch. Ak budedme maťniečo nové, tak napíšem. A fotky nepriložím žiadne, lebo kábel do PC ostal doma. Smola.

Chcela by som ešte poďakovať sestričkám a lekárom, ktorí mi pomáhajú so starostlivosťou o Miriamku.

 

4. apríl 2010

Tak Miriamka sa má celkom fajn, len by už taktiež chcela byť doma. Bol pri nej tatík, zajtra ide babka s dedkom. Od utorku už idem k Miriamke ležať, budeme už samé na izbe, a všetka starostlivosť ohľadom jej zdrav. stavu, už bude iba na mne. Je to taká skúška, ako to budeme zvládať doma. Priznám sa, že mám strach z toho všetkého, ale tak sa nesmierne teším, že Miriamka už bude konečne doma. Ona bude taká šťastná, že už bude konečne vo svojom.  Ja viem, že keď budeme mať malú doma, tak začiatky ako každé iné budú hrozne ťažké, Miriamku z očí nespustíme, po nociach sa nevyspíme, bude nám to tu všetko pípať. Ale čo už, život je raz taký, raz si hore - raz dole, a treba bojovať, a urobiť pre to dieťatko maximum, aby sa ono cítilo najlepšie. Takže zatiaľ toľko. Ináč všetkým prajeme krásne Veľkonočné sviatky. A dúfam, že čoskoro ukážeme všetkým fotografiu Miriamky z domáceho prostredia.

 

31.marec 2010

Tak presne pred rokom prišlo na svet naše nádherné slniečko, naša statočná bojovníčka, náš anjelik, naše svetielko, ktoré nám prinieslo do života veľa veľa dobra. Ktorá nás naučila, že v živote sú oveľa podstatnejšie veci, ako sú nejaké materiálne statky, na ktorých si my ľudia niekedy viac zakladáme ako treba.

Pri Miriamke som dnes bola iba doobeda, lebo potom sme išli na Litmanovú, kde bola slúžená sv. liturgia za jej uzdravenie. Malá bola zlatučká, usmievavá, akurát keď prišiel k nám pán doktor, a vysvetľoval mi teóriu ohľadom výmeny tracheostomickej kanyly, tak Miriamka plačkala, lebo ona jednoducho keď už vidí nejakých ľudí v bielom okolo seba, tak už má strach, že čo sa s ňou bude diať. Má na to právo. Prežila si svoje. Bambuľka moja zlatá. Tak ťažko sa mi od nej o 12.hod odchádzalo, pretože nespala, a keď vidí že idem preč, tak chúďatko moje plačká. Ale sestrička, ktorá ju mala moment. na starosti, tak sa o ňu dobre postarala. Miriamka ju má rada, len sa na ňu usmieva.

Týmto by som sa chcela aj poďakovať ľuďom, ktorí si v dnešný deň na našu Miriamku spomenuli, či už blahoželaním, alebo tým, že si našli čas, a prišli na sv. liturgiu na Litmanovú, a samozrejme aj tým, ktorí neustále na ňu myslia pri modlitbách. Ďakujeme babke a dedkovi s rod. , krstnej, prastarým rodičom Šimovým, rod. Štefana a Michala Šimu, rod. Pečarkovej, rod. Pariľákovej, rod. Brunovskej, rod. Gladišovej, rod. Michalovej, rod. Švedlárovej, rod. Gasperovej z Námestova, rod. Tekelovej zo Škótska, rod. Paučulovej a Martine Tokarčíkovej. Vrelá vďaka. 

A najväčšia vďaka patrí Pánu Bohu, že dodáva silu zdravia našej Miriamke, a nám všetkým okolo taktiež silu to prijať takto ako to má byť. ĎAKUJEME. 

 

29. marec 2010

Tak ja som ešte doma, dnes Miriamke nainštalovali stroj, pekne si s ním dýcha, neprotestuje bambuľka naša zlatá. Celý deň sa len usmieva. Myslela som, že už dnes pri nej ostanem, ale lekári skonštatovali, že až po sviatkoch by som už prišla k nej, a preložili by nás samé dve na izbu, a starala by som sa už iba ja o ňu ešte pod ich dohľadom (taká skúška). Nechceli to robiť cez sviatky, lebo sú tam 4 dni voľna a ...

Takže už keď sme tak dlho vydržali, tak ten týždeň hore - dole. Musíme mať trpezlivosť. A ako sa vraví: "Trpezlivosť ruže prináša".

Takže naďalej k nej každý deň chodím, cez sviatky sa vystriedame, a ani sa nenazdáme, a Miriamka bude doma, a priznám sa, že najviac sa ešte teším na to, že Miriamka sa konečne nadýcha doma čerstvého jarného vzduchu aspoň na balkóne zo začiatku. Bambuľka moja, už skoro dva mesiace nebola na čerstvom vzduchu.

 

28. marec 2010

Tak zajtra prídu z Bratislavy do nemocnice Miriamke nainštalovať ventilátor, ktorý už budeme mať doma. Ja tam už ostanem pri nej, až do kým nepôjdeme spolu konečne domov. Neviem, ako dlho tam budeme. Uvidíme, ako si Miriamka zvykne na nový stroj, ako sa jej bude s ním dýchať, my sa musíme naučiť špičkovo ovládať ten stroj, taktiež všetko čo sa týka malej zdravotného stavu musíme ovládať na jedničku, a môžme ísť domov.

Verím tomu, že nenastanú žiadne komplikácie, a čoskoro vám napíšeme, že sme konečne spolu všetci doma. Tak držte malej Miriamke palce.

Ináč má sa dobre smejuľko malé, dnes je pri nej tatik, akurát v piatok mala teploty, asi nejaká viróza,(zápalové parametre mala v norme), lebo vďaka Bohu, už aj včera jej bolo dobre, bez teplôt, a smejkala sa naša bambuľka malá.

Vďaka ti Bože za všetko......

 

24.marec 2010
Tak a dnes k nám prišla sestrička, s vetičkou, že má dobré správy. Volali z Bratislavy ohľadom ventilátora. Potrebovali ešte dobaviť nejaké veci s pánom doktorom. No a na budúci týždeň by prišli do nemocnice do PO nainštalovať Miriamke jej "nový domáci stroj". Sme nesmierne šťastní, aj Miriamka sa takto krásne radovala   z toho všetkého, že už bude konečne doma medzi nami. Potom už len aby Miriamka dobre spolupracovala pri dýchaní so strojom, nám sa tiež bližšie oboznámiť s ventilátorom, a môžme ísť konečne domov. Pán Boh nám veľmi pomáha v tomto všetkom. Sme nesmierne radi, že sa pomaly blíži príchod Miriamky domov.

Ona bola dnes celý deň taká zlatučká, usmievavá, že len by som ju stískala a bozkala. Celý deň čo som bola pri nej, tak ani vôbec nespala, bolo pol štvrtej, a ona sa usmievala od uška k ušku. Pekne sme sa napapkali polievočky na obed, poobede výživky. Predstavte si, že keď som jej dávala doma výživku, tak ju vyslovene pľúvala - proste jej to nechutilo, no a v nemocnici, aj na výživku pekne ústočka otvárala . No a takto si potom ešte pochutnala na  čokoládke.

NO a tu je ešte foto, ako nám už vyrástla naša bambuľka.

Vďaka ti Bože sa všetkú pomoc, a prosíme o to, aby sa Miriamke zdravotný stav nezhoršil, aby jej už bolo len dobre, aby malá stále ten jej nádherný úsmev na tvári, a hlavne aby sa cítila dobre, aby už mohla byť so svojími rodičmi a svojím rozosmievajúcim bračekom doma.

 

 

 

23. marec 2010

Tak dnes bola Miriamka znova smejko usmievavé, doobeda spapkala troška banánika, a poobede aj kinder čokoládku. Len sa tak olyzovala .

Tu je zopár fotografií: 

Takto veľmi rada sedí a sleduje

Naše zlatíčko usmievavé

Veľmi rada čítam knižočky

Slniečko :-)

Kuki - kuk  :-)

 

 

22.marec 2010

Miriamka je taká zlatučká. Len sa usmieva a usmieva. Je to krásny pocit vidieť ju takto sa usmievať, a vedieť, že ju nič nebolí. Je to veľká šikovnica, pekne si papká polievočku na obed aj na lyžičku. Ďalej čo sa týka stravy, tak vždy jej nosím či už fajnú domácu polievočku na obed, výživku na ráno,  na večeru som povedala kuchárkam, nech jej urobia kašičku čo som im tam nechala. Pekne si všetko toleruje. Veď je predsa veľká kočka, a nebude iba mliečko piť. Ďakujeme Bohu, za každý deň ktorý môžme s Miriamkou prežiť, za to, že ju takto opatruje, a že je jej zdravotný stav deň čo deň lepší. Verím tomu, že to takto bude aj naďalej, a že už čoskoro budeme konečne všetci doma spolu.

No a aby som nezabudla, tak včera konečne pomaly po dvoch mesiacoch videl malú Miriamku aj Tobiasko. Aj keď pani doktorka mala námietky, ale vybojovala som to, lebo Tobiasko sa tak strašne na ňu tešil.  Boli veľmi zlatučký, usmievali sa na seba, malá ho hneď spoznala a úsmev od ucha k uchu nahodila. Len ma mrzí, že som ich spolu neodfotila.

 

16.marec 2010

Tak dnes som konečne bola pri mojej milovanej dcéruške. Len ma z chodby videla, tak už sa usmievala. Bola zlatučká celý deň. Slniečko naše usmievavé. Čo sa týka stravy, tak má ešte také polovičné dávky. Vrátili sa znovu k NUTRILONU II. Teplotky už nemá. ĎAKUJEME TI BOŽE ZA KAŽDÝ ÚSMEV NA JEJ TVÁRIČKE, tým sa rozjasní aj naša tvár. Je to statočná bojovníčka. Ďakujeme aj všetkým dobrým ľuďom, ktorý sa za nás modlia, ktorý s nami súcitia, a hlavne ďakujeme babke, ktorá nám veľmi pomáha, a zastupuje nás pri Miriamke, keď  my nemôžme (či už z dôvodu choroby, alebo ohľadom vybavovania administratívy ventilátora...). VRELÁ VĎAKA VŠETKÝM ĽUĎOM.

14.marec 2010

Tak  ja som  pri Miriamke nebola už od piatku, lebo  som ochorela. Bol pri nej tatik , včera aj starí rodičia, a dnes aj zajtra idú k nej ešte babka s dedkom, keďže sa ešte necítim najlepšie, a nechceme riskovať, aby sa mala nenakazila.

Čo sa týka zdravotného stavu, tak teplotky už nemá, akurát nie veľmi si toleruje stravu. Totiž Miriamke nasadili už Nutrilon III. Myslím si, že to urobilo šarapatu v brušku, lebo je to predsa silnejšie mliečko, a neviem prečo jej ho nasadili už teraz, keď  NUTRILON III.  Predsa jej organizmus nieje taký silný ako u zdravého dieťaťa. Tak budem trvať na tom, aby naspäť prešla na NUTRILON II, a doĺňali jej to nejakými kašičkami, výživami, pudingmi. Ona totiž teraz mala stravu zeleninovú polievočku na obed, a ináč stále mlieko. Doma papkala už pomaly všetko ako jej rovesníci, najviac milovala pudingy a pribináčiky, kašičky, samozrejme aj polievočky, zemiačky......
No proste snažila som sa,a by mala pestrú stravu. Tak uvidíme čo bude ďalej. Ale dúfam, že bude dobre, a bude to stará papačka Miriamka ako doma.

No a čo sa týka vybavovania ventilátora, tak papiere máme už na Generálnom riaditeľstve  Všeob. zdravotnej poisťovne, odbore stratégie v Bratislave. Teraz už len čakať na ich schválenie. Ak by náhodou to tam vedel niekto posúriť, a chcel nám v tejto veci pomôcť, budeme mu za to veľmi vďační. Hlavne Miriamka, lebo tá to cíti, vníma  a prežíva všetko najviac. A bola by nesmierne šťastná keby už mohla byť konečne doma, vo svojej postieločke, vo svojej izbičke, a pri svojom bračekovi, na ktorého keď sa iba pozrela, a už sa smiala z neho. No a teraz ho už mesiac a pol nevidela.

 

9.marec 2010

Tak Miriamka je taká zlatučká usmievavá, naše slniečko. Akurát začala teplotovať. Dúfam, že to nebude niečo vážne, zápalové parametre mala nízke. To je takto v tom nemocničnom prostredí, tie bacile sa nalepia raz - dva. Modlím sa, aby ju tie choroby obchádzali, aby sa jej zdravotný stav nezhoršil. Dnes bola pri nej babka, pretože mamka s tatikom vybavovali papiere ohľadom domácej ventilácie. 

Konečne sa nám podarilo nejako skompletizovať tú všetku administratívu ohľadom tdomácej pľúcnej ventilácie. Zajtra pôjdu tie papiere na centrum zdravotnej poisťovne do Bratislavy na schválenie. Týmto by sme sa aj chceli poďakovať všetkým ľuďom, ktorý nám pomohli vo vybavovaní týchto všetkých potvrdení potrebných k žiadosti. VRELÁ VĎAKA.

6. marec 2010

Tak dnes boli pri Miriamke babka s dedkom a ujo Janik. Zajtra sa k nej chystá tatík. Bola zlatučká, usmievavá, pohrali sa spolu, pocvičili, pomasírovali...  Tety sestričky si ju chvália, že je zlatučké smejko.

Mamku už učia aj odsávať z tracheostómie, a sondovať Miriamku. Čo sa týka vybavovania ventilátora domov, tak v tejto veci sme sa konečne posunuli o krok vpred. Sama neviem ako to bude všetko ešte dlho trvať, ale pevne verím a boli by sme všetci nesmierne šťastní, keby naše obe detičky oslávili svoje narodeniny spoločne doma, a nie Miriamka v nemocnici (Tobiasko 28.3. a Miriamka 31.3.)

Zatiaľ sme ešte neskúšali Miriamke dať fľašu, či bude vedieť ešte piť mliečko z flaše. Ale od budúceho týždňa pán doktor povedal, že by sme to mohli skúsiť. Som veľmi zvedavá, či bude malá chcieť. Verím tomu, že áno, že aspoň troška mliečka poťahá. Doma sme s tým nemali žiaden problém, tá len videla fľašu s mliečkom, tak tak zlatučko sa tešila. V nemocnici som jej vždy dávala aj cumlíček pocmúľať, hrýzatka pohrýzť. Aby nestratila sací reflex. No a aj tak je najlepší ten jej prštek. 

2. marec 2010

Miriamka dnes bola taká zlatučká, celé doobeda sme sa hrali, bola taká usmievavá, že konečne sedí vo svojom obľúbenom lehátku, ktorý jej pripomína domov. Vďaka ti Bože. Tu sú fotografie:

foto 1

foto 2

28. február 2010

K Miriamke chodil cez víkend tatik. Dnes konečne Miriamka si troška posedela v sedačke, lebo stále leží, a ona nieje zvyknutá na to, aby ležala. Keď sme boli spolu doma, tak stále chcela chodiť po byte, a sledovať situáciu okolo. Stále ju ešte nemôžme zobrať na rúčky, tak aspoň troška posedela. Tu je zopár fotografií z víkendu. Foto 1 ,Foto 2     Foto 3.   

 

 

25. február 2010

Miriamka sa ma stále rovnako. Každý deň cestujem za ňou, ráno idem, k večeru prídem. S manželom sme sa rozhodli, že to budeme riešiť takto. Musím taktiež pozerať aj na Tobiaska, lebo ten taktiež potrebuje maminku. Asi by to nebolo to najlepšie preňho, keby som trávila mesiace v nemocnici. Obidve detičky potrebujú oboch rodičov. Takže kým je Tobiasko v škôlke, tak som s Miriamkou, a keď prídem k večeru domov, tak trávim zasa zbytok dňa s Tobinkom. No musím sem vložiť ajTobiho foto, ako sme stavali snehuliaka. Veľmi je hrdý na tú fotku.

No a tu je zopár fotografií z dnešného dňa.dnešného dňa.

Vďaka ti Bože, za každý aj náznak úsmevu na Miriamkinej tváričke. Aj keď jej očičká sú také ešte smutnučké, ale ona je bojovníčka, a bojuje statočne.

 

24. február 2010

Zdravotný stav Miriamky je bez zmeny. Dnes sme sa aj trošku pohrali. Je taká spachtoška keďže len leží. Veľmi nám obom chýba to, že si ju nemôžem popestovať trošku na rúčkach. Tu je zopár      nových     fotografií.

 

22. február 2010

Miriamke dnes robili snímok, zápal pľúc sa tam stále nachádza. Zmenili jej antibiotiká. Je podľa potreby ešte tlmená, pretože ťažko sa jej zvyká na ten stroj. Je to veľká bojovníčka, tak bojuje aj s ním .  A potom je taká nepokojná . Prosím o modlitby za  naše dievčatko, aby sa netrápila.

 

19. február 2010

 

Tak dnes nás Miriamka veľmi, ale veľmi prekvapila. Pomaly ju už odtlmujú, očičká otvára, a už sa na nás aj usmiala. Je to také zlatíčko. Tu je   zopár    fotografií  .  Je ešte taká ospalá.  Najviac nás potešila, keď sme jej dali jej obľúbený obrázok s anjelíkom, ktorý ju stále ochraňuje. Hneď ho spoznala, a ručičku dvíhala. Bola taká zlatučká. Lekár ju skúsi aj odpájať z ventilátora, že mohla by sa udýchať ešte aj sama. Vďaka Ti BOŽE. 

 

18. feberuár 2010

Miriamka už leží znova v Prešovskej detskej nemocnici. Zdravotný stav je bez väčších zmien. Včera teplotovala, zápalové parametre mala znova zvýšené. Neviem ako sa to dieťa má v tomto nemocničnom prostredí plnom rôznych infektov uzdraviť, a nanajvýš vedľa nej leží asi 12 ročné dievčatko so zápalom pľúc (a to nevravím o ďalších troch detí , ktoré ležia oproti nej).  Žiadna izolácia pacientov tam nieje. Dnes ju už odtlmujú. Je to také našechúďatko, ale obrovská bojovníčka. Všetkých ľudí s dobrým srdcom prosíme o modlitby za Miriamku, aby viac už netrpela a netrápila sa. Veríme tomu, že ona to dokáže, lebo bojuje najviac ako sa dá. Aby to jej uzdravovanie bolo pri minimálnych bolestiach. Radšej nech  trpíme my  1000 x viac aj za ňu.

 

16. február 2010 

Zajtra by mali prevážať Miriamku do Prešova. Stav Miriamky je bez väčších zmien. Laboratórne výsledky má lepšie - zápalové parametre sú nižšie, obličky  a pečeň v poriadku, akurát je troška chudokrvnejšia. Ďakujem Bohu za všetko zlepšenie, ktoré sa týka jej zdrav. stavu. Aj keď sú chvíle, keď už vážne nevládzem ďalej, drží ma a dodáva mi silu ďalej bojovať moja veľká bojovníčka, ktorá bojuje z celých síl, a chce ešte veľa, veľa rokov nám robiť radosť v živote. Aj keď ma desí to, že v nemocnici strávime ešte mnoho - mnoho týždňov (mesiacov), pokiaľ nevybavíme umelú pľúcnu ventiláciu na domáce použitie, tak pohľad na Miriamku mi dodáva silu všetko pretrpieť, pretože to všetko robím len a len preňu.

A ešte niečo, až teraz som si všimla, že sem - tam je niekde v textoch smajlík - resp. čertík, tak to je Tobiaskova špecialita. Neviem ako zvládnem ja, a hlavne on také veľké odlúčenie od seba. Aj keď nás bude chodiť navštevovať do nemocnice, ale to mu nevynahradí to mamičkine pohladenie, starostlivosť, spoločné hranie a .............................   Je to všetko tak strašne ťažké, ale s Božou pomocou to určite nejako zvládneme.

Ďakujeme všetkým ľuďom za modlitby. Je to tak pekné, keď si čítam tie povzbudivé slová od ľudí, to mi tiež dodáva sily do boja . V tomto veľkom a ťažkom boji vidíme jeden veľký cieľ, ktorý verím našej Miriamke pomôže.

15. február 2010

 

Tak naša statočná bojovníčka Miriamka má operačný zákrok - tracheostómiu už za sebou. Robili jej to o 12.30 hod. Zákrok dopadol dobre. Chvála ti Bože. Je stále v umelom spánku, aby sa ranka lepšie hojila. Ešte aj zajtra bude tlmená. Teploty vďaka Bohu nemá, ranka nekrváca. Tu je fotografia necelé 2 hod. po zákroku.

 

14.február 2010

Ráno o 8.00 hod. - Miriamka už teplotu ráno nemala, zobrali jej krvičku na zápalové testy, či nieje chudokrvná a ... Ak budem vedieť výsledky z týchto testov, tak napíšem. V pondelok by mala ísť Miriamka na tracheostómiu do Košíc. Tu sú fotky  zo  včera .

 Tak Miriamka dnes nejaké veľké teploty nemala, najvyššia 37,3 st. Zápalové hodnoty mierne poklesli. Zajtra jej majú odber zopakovať, či nebude potrebovať transfúziu krvi. Vďaka ti Bože.

 13. február 2010

Ráno 8.00 hod. - stav Miriamky je nezmenený, stále má teplotu 38,7 st. Lekárka  ju musela v noci viac utlmiť, lebo bola nekľudná. Bambuľka moja, len nech sa netrápi, to je moje najväčšie želanie.

 

12.február 2010

Večer 19.00 hod. - Miriamke vystúpila teplota na 38,9 st.  Je zacievkovaná, lebo sama málo močila - čo súvisí s tým, že je v umelom spánku - tlmená. Dýcha zaňu stroj. Viac nieje nič nové. Dúfam, že sa láska moja netrápi.

 

Ráno 7.00 hod. stav Miriamky je stabilizovaný, upravili parametre na pľúcnej ventilácii. Horúčka 38,5 st. Žiadne veľké komplikácie v noci neboli. Čakáme na výsledky z kultivácie.

Chcem povedať len toľko, že jej anjelik strážny ju veľmi stráži. Je to ozajže statočná bojovníčka. Stále mám pred očami tú hroznú noc zo stredy na štvrtok, že to dievčatko sa tak strašne trápilo, bojovalo a lekári nejako radikálne nezasiahli, aj napriek tomu, že som v noci 5x volala lekára, že to dievčatko nevládze. Až keď  chúďatko nemalo už žiadnej sily, tak vtedy zasiahli. Ináč na margo, vo štvrtok doobeda mala ísť ešte na snímok pľúc, a mali jej brať krvičku, a podľa výsledkov by usúdili či ju napoja na stroj. Dopadlo to takto ako dopadlo. Nebudem to zatiaľ všetko rozoberať. Len sa modlím, aby moje slniečko netrpelo, lebo sa natrpela strašne veľa.

Ešte by som sa chcela poďakovať MUDr. Miroslave Dujčákovej, je to veľmi milá a dobrá pani doktorka, ktorá ma veľmi podržala v ťažkej chvíli, o Miriamku sa veľmi zaujímala, a zaujíma, veľmi jej drží palce, aby jej tá transplantácia kmeňových buniek na Ukrajine pomohla. Ak som nechápala niečomu čo sa týka medicíny, ona bola veľmi ochotná a veľmi pekne mi to všetko vysvetlila. Ešte raz jej za všetko ĎAKUJEM.

Ďakujem aj ostatným lekárom a sestrám, že sa o malú pekne starajú.

 

Niektoré komentáre sú v rubrike KONTAKTY.

 

11. február 2010

Napíšem, iba tak v rýchlosti čo sa u nás dialo a deje.

V sobotu malá bola celkom v pohode, usmievavá, len sa mi zdalo, že sa jej ťachšie dýcha. Tak sme išli na detské odd.v SL, aby ju prezrel lekár.  Dali jej kyslík, a bál sa, že ak by sa jej stav náhle zhoršil, aby mala ventilátor ihneď k dispozícii. Tak nás previezli do Prešova na Detskú kliniku na JIS. Poprad nemal voľný ventilátor (veľká škoda).  To je fotografia z nedele poobedia. Na JIS bola do utorka, stav na nekomplikoval, mala na podporu dýchania kyslík sem - tam. V utorok nás preložili na kojenecké odd. Akurát večer v utorok sa mi troška rozkašľala. Ináč do nemocnice sme išli bez kašľa.

Tu je foto z utorka večera už na koj. oddelení. To je posledný úsmev na tvári.  Verím, že ich bude ešte mnoho. Noc nebola najlepšia, ale zvládli sme to.

No a v stredu sa zasa troška viac udýchavala. No a noc zo stredy na štvrtok bola najhoršia v jej živote. K tejto noci sa zatiaľ nebudem vyjadrovať.

No a vo štvrtok - 11.2.2010 sa o 7.30 hod. ráno stav náhle skomplikoval, mala strácala vedomie, dýchať nevládala, bola prešedlá, ľadová,  ústočka fialové a očičká prevrácala hore. Tak ju rýchle intubovali, a preložili na JIS kde ju hneď napojili na umelú pľúcnu ventiláciu. Následne začala horúčkovať (39,5 st.), a dostala už aj infekciu.

O 17.15 hod. ju resuscitovali, prestávala dýchať, ale naskočila. To je BOJOVNÍČKA. Momentálne je jej stav stabilizovaný, ale čo bude do rána, to vie len Pán Božko. Veľmi prosím Boha, aby sa to dieťatko netrápilo. Je to niečo strašné pozerať na svoje dieťa, ako sa trápi.

 

5. február  2010

Dnes som bola s Miriamkou u lekárky. Akosi sa mi nepozdávala. Nehorúčkovala, nekašľala, ale to dýchanie sa mi nepáčilo.  Pani doktorka jej predpísala ventolin inhaler . Veľmi sa totiž namáha pri dýchaní. Dúfam, že jej ten sprej pomôže, a bude sa jej lepšie dýchať. Tento ventolin jej dávali, aj keď bola hosp. v Poprade v nemocnici. Tak veľmi sa o ňu bojím, len sa modlím, aby to s Božou pomocou do toho apríla zvládla, a pevne verím, že po príchode z Ukrajiny bude na tom lepšie. 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Miriamkam a ich dvom super chlapom

(Helena Pečarková, 28. 2. 2010 17:33)

Ahojte tak to je dobre počuť že Miriamke je trochu lepšie verím že sa to bude len a len zlepšovať lebo ona sa fakt nevzdáva a ma veľkú chuť to zvládnuť tak jej posielame pusinku a budeme aj nadalej na Vás myslieť a modliť sa k Pánu Bohu aby Vám dal veľa sily to všetko zvládnuť.

anjelikovy

(martina Tokarcikova, 26. 2. 2010 11:36)

Musim povedať že miriamka je krásna a vyzerá dobre, len aby to aj takto išlo ďalej a Tobiasko ako veľký a statočný braček postavil pre Miriamku snehuliaka aby aj ona videla že vonku je zima, modlime sa na maleho anjelika všetci a aj naďalej myslíme na vás ...........

Miriamke

(Adriana Duchová, 23. 2. 2010 21:13)

Prajeme Vám veľa síl a veľa zdravia celej rodinke. Nech Vám pomôžu v Kyjeve, aby už boli len tie krajšie dní v kruhu CELEJ rodinky. Myslíme na Vás v modlitbách každý deň. Ste bojovníčky!

Miriamke a jej rodinke

(Viera Stefanisinova s rodinou, 20. 2. 2010 18:01)

Miriamke a aj vasej celej rodinke prajeme aby ste zvladli niest ten kriz co vam Pan Boh nadelil.Sme nesmierne radi,ze sa Miriamke zlepsil zdravotny stav,je to krasne dievcatko a ten jej usmev na tvary je nadherny.Modlime sa za nu aby ste to vsetko zvladli a tesili sa z malickej este dlho.Myslime na vas stale.Opatrujte sa.

Milé Miriamky

(rod. Brunovská, 20. 2. 2010 9:14)

Vďaka TI úprimné Bože, za všetko čo pre nás robíš,
dnes si nám dodal silu, ktorú tak veľmi potrebujeme a hlavne malej aj veľkej Miriamke , ktoré to najviac potrebujú. Pán Boh zaplať, že si nás potešil.
Držte sa všetci, sme stále s Vami aj v modlitbách.

Pozdrav malej "Bambuľke"

(Gladišovci, 19. 2. 2010 20:29)

Ahojte Miriamky, nič ma dnes nepotešilo tak, ako to, že sa ti Mimi tak krásne darí. Budeme sa za teba modliť, nech sú ďalšie dni pre teba ešte krajšie a lepšie. Gladišovci

Anjeličkovi

(Martina Tokarčíková, 19. 2. 2010 18:29)

Nesmierne ma teší že Miriamečka sa takto pomaličky zotavuje, je strašne zlatučká na tých fotografiách a všetci sa modlíme a prosíme Boha aby sa takto zotavovala aj naďalej...............princeznička si strašne zlatá a silná

pradivý citát

(Jana Holodňaková, 19. 2. 2010 10:50)

CITÁT....Išli sme spolu na Golgotu, každý si niesol ten svoj kríž. V nádeji som sa opýtala, či mi to Pane trošku uľahčíš. Mlčal si no v tichu múdrosť bola, vedela som čo to znamená. Každému vraj dáš len toľko čo unesú dve ľudské ramená. Držme sa poznania, aj keď je nám ťažko nie sme sami....aj my sme s vami

Pauculovcom

(Zuzana Balcakova a Simonka, 19. 2. 2010 10:44)

Odkedy sme prisli z nemocnice a spoznali Mimky kazdy den sledujeme ako sa Miriamke dari.Je to silne a statocne dievcatko. Myslime na nu aj na Vas Pauculovci v modlitbach.

ĎAKUJEME

(Paučulovci, 18. 2. 2010 20:17)

ĎAKUJEME všetkým, ale všetkým ľuďom za to, že myslia na našu veľkú bojovníčku, že to aj takto na diaľku súcitia s nami, a hlavne ďakujeme za modlitby, ktoré Miriamke a nám veľmi pomáhajú, a dodávajú sily do boja, do toho hrozne ťažkého boja. Verím, že tento boj vyhráme, a budeme sa všetci tešiť z našej statočnej bojovníčky.
ĎAKUJEME TI BOŽE ZA VŠETKO...

mysľou stále pri Miriamke

(Jana Holodňaková, 18. 2. 2010 16:03)

Aj ja sa pripájam k tomu čo píše sestra aj kamoška Maťka že neprejde deň aby som nemyslela a nepozrela na stránku čo je nové a ako sa má malá Miriamka.Miriamka máš to veľmi ťažké ale ja aj všetci tí ktorí sa za teba modlíme veríme, že to zvládneš.A mamička Mimka,ocko aj Tobiasko--ste veľmi silní a statoční, spoločnými silami a modlidbami zvládnete ten kríž čo vám Boh nadelil..Všetci sme s vami...

Miriamke

(Martina Tokarčíková, 16. 2. 2010 22:45)

Neprejde deň ani minutka aby som na Miriamku nemyslela, o to viac ju mam v mysli keďže pracujem s malými chorými detičkami, som rada že sa takto drží a že bojuje zo všetkých síl, ak by ste potrebovali pomoc ohľadom ošetrovania tracheostómie alebo niečo ak budem môcť a vedieť vždy rada pomôžem, držte sa

Miriamke a jej mamke

(Janka, 16. 2. 2010 22:41)

Ach Mirka..myslim a budem mysliet na Vas vo dne v noci.Boh Ti nadelil vela trapenia,ale vedel preco to urobil.Si skvela mamka..a ako otec Jan hovorieva..my mamky sme najvacsou oporou rodiny...bez urazky nasich skvelych muzov...a vsetku tarchu a bolest znasame hlavne my.Ja mozem iba tusit tu bolest,pretoze to co citis ty...netusi nik,iba sam Boh.Ale ver mi...moja..on Ti silu da.Mirka nesmierne si Ta vazim a s velkou pokorou sa modlim za Miriamku a prosim o silu pre celu rodinku...aby sme sa mohli tesit zo spolocnych dni spolu s Miriamkou .Tomu verim.

Miriamke

(Martina Haskova, 16. 2. 2010 15:41)

Miriamke prajeme vela sil aby to vsetko zvladla jej rodicom a celej jej rodine.Nepresiel den aby som nepozrela na vasu stranku ako sa malicka.Ked vydim fotky a citam co vsetko musi zvladnut take male telicko tak sa mi hrnu slzy do oci.Ale ja verim,ze Miriamka to zvladne-je to silne dievcatko ktore chce robit radost na tomto svete este dlhe roky .Myslime na vas.Drzte sa.

Miriamce

(peta, 16. 2. 2010 11:42)

Držím palce a modlím se za Miriamku, aby bylo líp.
p.s.posílala jsem emaïl s odkazy, www.peti95.pismenkuje.cz :-))

Mirka anieliček

(ITEVETA, 15. 2. 2010 19:36)

Maličky anielik, tak ťažko sa mi čítaju članky v ktorých popisuje Tvoja mamiča ako úžasne bojuješ. Myslím na Teba, ale aj na celú rodinu. Pevne verím, že budeš statočne bojovať. MIRKA DRŽTE SA, AJ KEĎ SOM V NEMOCNICÍ, NO ASPOŇ MODLIDBOU A MYŠLIENKOU SOM PRI VÁS. Iveta Kundrátová

Anjelik

(martina tokarčíková, 14. 2. 2010 22:20)

Miriamka veľmi sa teším že teploty klesli, mysľou som s tebou stále, a veľmi veľmi držím zajtra pršteky

Ďakujeme

(Miriama Paučulová, 14. 2. 2010 20:30)

Ďakujem ti Reni za pomoc, určite sa ozvem, uvidíme ako to zajtra dopadne, či pôjdeme do KE. Držte sa aj vy.

A taktiež Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, že na našu malú - veľkú bojovníčku Miriamku myslia aj v modlitbách. Vrelá vďaka.
Neviem, kedy sa ozvem, možno už zajtra ostanem pri Miriamke v nemocnici, ak ju už nebudú tlmiť, a notebook nechať na izbe matiek sa aj bojím (ja som celý deň pri nej ha JIS). Tak uvidíme ako to bude. Možno vás bude o ďalších veciach informovať tatík. :-))))

veľa síl!!!

(Renka a Timurko, 14. 2. 2010 13:24)

Ak budete potrebovat informacie o osetrovani trachosky, ozvite sa mi..
Pozrite tuto stranku o Sarenke, mohli by ste sa s nimi spojit, maju uz toho viac za sebou...
http://www.sarakalisova.cz/

Milá Miriamka

(Irena Brunovská, 12. 2. 2010 15:50)

Miriamka, anjelik vydrž, myslime na Teba, aj na Tvojich rodičov, modlime sa a veríme,že to všetko dobre dopadne, lebo ja viem že Pán dopustí ale nikdy neopustí. Veľa síl, trpezlivosti a Božieho požehnania.