Choď na obsah Choď na menu
 


December 2009

18. 12. 2009

Chcela by som napísať všetkým dobrým ľuďom, ktorých zaujíma stav našej malej Miriamky aspoň takto v skratke.

 

V noci zo stredy na štvrtok (17.12.2009) som zažila najväčší šok v mojom živote.

Naša Miriamka totiž v pondelok ochorela. Chrípka, čo teraz v tomto období útočí na každého. Bola zahlienená, ale horúčky vďaka Bohu nemala. Bola zlatučká, usmievavá aj napriek tomu, ako sa jej ťažko dýchalo, keďže si nedokáže poriadne odkašľať, a všetky hlieny jej v hridielku stoja.
O 2.30 hod.v noci som sa zobudila, že jej idem ponúknuť aspoň čajík, keďže jej jesť veľmi nechutilo, kvôli hlienom, ktoré jej stáli v hrdielku.
Zrazu mi mala prestávala dýchať, očičká prevrácala hore. Ihneď som zavovala záchranku, a len som sa modlila, aby mi moje nádherné dievčatko ešte vydržalo. Bolo to niečo hrozné. Musím povedať, že záchranka behom 5 min. bola u nás. Takto nás hneď prijali na odd. ARO v SL. Tam ju zaintubovali, a hneď nás prevážali do Popradu, kde leží na Detskej JIS-ke. Na snímku hrudníka jej diagnostikovali zápal pľúc. Pri jej diagnóze je to smrteľne nebezpečné. Je na ventilácii pod prístrojmi, ktoré jej pomáhajú pri dýchaní. Momentálne sa jej stav oproti tomu, ako ju prijali troška zlepšil. Aj rontgenový snímok, ktorý jej znova robili je lepší o nejakých 30-40%.

Ja viem, že ešte nemáme nič vyhraté, ale verím, že ona sa z toho dostane. Ona je naozaj silná, a bojuje veľmi statočne, lebo nám chce ešte na tomto svete robiť radosť veľa, veľa rokov.... Týmto aj prosím všetkých ľudí s dobrým srdcom, aby sa zaňu ak môžu modlili. Lebo dovolím si povedať, že aj to maličké zlepšenie stavu považujem za zázrak.

 

Nedeľa 20.12.2009

Je nedeľa doobeda, a chcem len napísať, že stav našej Miriamki je bez zmien. Bojuje z celých síl, ako sa len dá. Veľmi prosíme o modlitby za ňu. A ešte niečo, my sa zvykneme modliť o 21.hod.

 Pondelok 21.12.2009

Je pondelok večer. Dnes keď sme prišli za Miriamkou, tak naša malá bojovníčka nás veľmi prekvapila.

Ráno ju totiž odpojili od ventilátora. Je už iba na kyslíku.

Snímok na pľúckach mala úplne čistý. Je to určite zázrak. Verím tomu, že nenastanú žiadne komplikácie, a bude to už iba lepšie a lepšie.

Musím sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí sa za ňu modlili,  a poprosiť ich, aby sa i naďalej modlili. A dovolím si povedať, že určite jej pomohla aj zázračná úzdravujúca voda od Panny Márie - Nepoškvrnenej Čistoty z Litmanovej. 

Totiž, v nedeľu bola pri malej aj babka, a tá na vodičku nezabudla. Naša Miriamka už celé leto chodila na Litmanovú, veľmi sa jej tam páčilo, a dobre sa jej tam na tom čerstvom vzduchu spinkalo. Chvála ti Bože.

 

 Streda 23.12.2009

Tak napíšem zopár riadkov, je streda večer, a naša Miriamka sa má vďaka Bohu deň čo deň lepšie.  Aj keď  naše prvé spoločné Vianoce strávime v nemocnici, je to smutné, ale na druhej strane je to aj tak dobré. Ďakujeme Bohu, že je medzi nami. Je to zázrak.  Aj keď ešte nieje celkom v poriadku, ale ja verím, že čoskoro bude fit. Nechcem nič zarieknuť. Dobre sme sa zaňu všetci modlili. A týmto prosím aj o modlitby naďalej. 

 

 

Sobota 26.12.2009

Tak dnes ráno preložili už Miriamku z JIS-ky ku mne na izbu. Mali by sme tu ešte nejaké 2 - 3   dni pobudnúť, a tak ísť konečne domov. Veľmi sme radi, že sa znova na nás usmieva. Škoda, že som doma zabudla kábel od telefónu do PC. Tak nemožem vložiť žiadnu fotografiu na stránku, aby ste videli, ako je natom. Je to ozaj veľká bojovníčka, aj lekári ju chválili, že sa veľmi pekne a rýchlo na jej diagnózu zotavuje, že nepredpokladali, že ju tak skoro budú mocť odpojiť z ventilátora. Vďaka ti Bože.

 

Pondelok  28.12.2009

Napíšem len tak v skratke pár viet. Tak Miriamka sa drží, veľmi sa totiž bojím aby nechytila rotavírus, ktorý tu chytí skoro každé dieťa. Je šíriteľný vzduchom. Prejavuje sa nechutenstvom, hnačkami a zvracaním. Miriamka totiž tak pomenej papká, ale ja to pripisujem tomu, že stále berie liečiky, a včera jej vyšiel aj ďalší zúbok. Tak ja verím, že postupne sa rozje, a bude všetko dobré. Domov by sme  mali ísť zajtra, ak sa nič nezhorší. Ja verím, že nie. A verím, že v domácom prostredí sa aj rozpapká, a konečne poriadne a hlavne v kľude vyspí. No veď viete, ako to je v nemocnici a medzi malými deťmi, ktoré sú tu samé a nič len plačú za maminami. Verím, že zajtra vám už konečne napíšem, že sme už doma.

 

Utorok 29.12.2009

Miriamka a ja sme prišli dnes z nemocnice domov. Konečne.  Aj keď som si bola taká neistá odchodom z nemocnice, lebo malá veľmi nechce jesť. Ale vravela som si, že doma sa obe budeme cítiť lepšie, a verím tomu, že aj to papanie sa zlepší. No a keď sa konečne objavil ten úsmev malej teraz večer na jej tvári, tak aj ja som konečne ožila. Ono to všetko totiž potrebuje čas a obrovskú dávku trpezlivosti. Ako nám mala zaspala v aute po ceste z nemocnice okolo 15.hod, tak sa doma zobudila až o 19. hod. Ten jej dlhý a hlavne kľudný, nerušený spánok jej strašne chýbal. No a tak sme sa začali "trápiť" s papkaním. Nejakých 100 ml pudingu sme papkali vyše hodiny. Ja verím, že sa to bude zlepšovať. Naša malá totiž nikdy s papkaním nemala problémy. Veď každý kto ju videl, tak vravel, že to je ale riadna bacuľka,  veď mala už cez 10 kg. No a teraz som normálne nechápala, má 7 700 g. Strašné, ako choroba vie zničiť človeka. Aj keď už niekedy strácam aj ja trpezlivosť, a som z toho všetkého zúfalá, prosím Boha o pomoc.  A ten mi dodáva silu bojovať ďalej. Týmto sa chcem aj poďakovať všetkým dobrým ľuďom, ktorý nám píšu v komentároch povzbudzujúce slová, až sa mi pri  ich čítaní tisnú slzy do očí. Ešte raz ĎAKUJEME.  Vďaka ti Ježišu za všetko. 

 

Štvrtok 31.12.2009

 

Tak naša Miriamka je dnes krásna, celý deň sa len usmieva, kecá a krásne papká. Je to znova naše usmievavé slniečko. Sme všetci nesmierne radi. Všetko to chcelo len čas a trpezlivosť.  Máme z nej obrovskú radosť. Aj my už máme konečne úsmev na tvári. Chvála ti Ježišu.

Všetkým dobrým ľuďom prajeme Veselého Silvestra, a v tom roku 2010 more zdravia, a všetko ostatné príde. Lebo ak má človek zdravie, tak má všetko. 

Naša Miriamka by mala ísť do Kyjeva niekedy začiatkom apríla (môže tam ísť, až keď bude mať 1 rok, a to bude mať  31.3.2010). Veľmi prosíme Boha, aby to do toho apríla zvládla, a aby ju všetky choroby len a len obchádzali.

 

Náhľad fotografií zo zložky Miriamka - december 2009

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ďakujeme

(Paučulovci, 11. 1. 2010 11:00)

Ďakujeme za komentáre prastarej Miriamkinej mamke s rodinou, p. Petrikovej, Stanke K., Stanke P. s rodinou. Ivane A. s rodinou, Andrejke Š. s rodinou, Gladišovcom, Maťke, Danke H., rod. Cvancigerovej, Soni s rod., Janke H., rod. Bondrovej ...... a všetkým ostatným ľuďom, ktorý na nás myslia. Každý komentár, ktorý si prečítame, tak dlho, dlho myslím na tých ľudí,na ich slová, a musím povedať, že na tomto svete je ešte mnoho, mnoho dobrých ľudí, ktorí nám pomáhajú, či už finančne, dobrým slovom, modlitbou, starostlivosťou o malú a ... Patrí im vrelá VĎAKA

Milej Miriamke

(petrikova, 7. 1. 2010 11:20)

Milá Miriamka, ja ti prajem strašne veľa zdravička, ktoré tak veľmi potrebuješ, mamine a ockovi veľa trpezlivosti a tiež babke Helenke a celej jej rodine veľa síl pri zvládaní tak náročných úloh vo vašej rodine. Želám veľa zdravia, šťastia a radosti počas celého roka 2010, nech úspešne dôjdete do vytúženéh cieľa (myslím tým ten Kyjev).

Podpora malej Miriamke!

(Mária Paučulová s rod. POPRAD, 5. 1. 2010 14:20)

Myslíme stále na Teba, každý deň sledujeme ako sa ti darí a chceme ťa podporiť a popriať veľa síl do budúcich dní. Modlíme sa za Teba a držíme palce v následnej úspešnej liečbe.
SME VŠETCI STÁLE S TEBOU!

Ďakujeme

(Paučulovci, 5. 1. 2010 10:07)

Ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, za povzbudivé komentáre. Vážime si to, a ďakujeme všetkým čo na nás myslia.

Ostávam s Vami v modlitbe!!

(Maťka, 4. 1. 2010 15:19)

Budem sa za Vašu dcérku modliť. Veľa síl prajem!! Zvládnete to!! Náš Pán Vám pomôže!

Miriamke a milujúcim rodičom

(Stanka K., SL, 4. 1. 2010 7:52)

Chcela by som Vám popriať veľa sily, odvahy, trpezlivosti, Božieho požehnania, úsmevu a hlavne zdravíčka do ďalších dní. Držím Vám palce a myslím na Vás.

Drzte sa !!!

(Danka H., 1. 1. 2010 15:24)

Ahojte rodinka, az teraz som sa dozvedela tuto spravu... :-(
Baby, pozname sa z porodnice, nam sa Emka narodila 30.3.2009... Mirka, neviem, ci sa ma pamatas, ale to je jedno... Chcem ti povedat, ze ta veeeelmi obdivujem, ako to zvladas... Pevne verime, ze to naozaj zvladnete s Miriamkou do aprila a vsetko dobre dopadne!!! Sme s vami v modlitbach... MIRIAMKA nasa, drzkaj sa!!! Vela sil a zdravia celej rodinke!

Miriamke a celej rodinke

(Stanislava Pavelčíková s rodinou, 31. 12. 2009 18:53)

Ahojte celá rodinka....ja som sa o tom vsetkom dozvedela az nedavno a pozorne som si precitala vsetko co ste prezili.Mirka mas môj velky obdiv ako to statocne zvladas s Miriamkou.Budeme sa za vas modlit, aby ste to do aprila vydrzali v zdravy a vsetko dobre v Kyjeve dopadlo...Prajeme vam plno sil do noveho roka a hlavne nech sa vsetci drzite...Peto a Tobiasko nech su ti vzdy oporou...posielame bozteky malej princeznej

Miriamke

(Ivana Alpers s rodinou, Nemecko, 29. 12. 2009 20:53)

Ahojte rodinka..aj ja sa vam chcem aspon v kratkosti prihovorit..
Mirka, veeelmi ta obdivujem za tvoju namahu a silu, ze to tu tak vsetko krasne opisujes..verim, ze to nie je pre teba a tvoju rodinu lahke...prechadzate prave tazkym obdobim..ale ako vsetci, co ti tu pisu, verim aj ja, ze sa vasa nadherna usmievava miriamka z toho co najskor dostane..je naozaj velka bojovnicka a zasluzi si zit, ako aj ine deticky v jej veku...preto sa za nu modlime a prosime boha o zdravie a opät normalny zivot, pre vas vsetkych...mirka, petko, Tobias, prajeme vam vela sily do noveho roka 2010, aby bol lepsim, ako je tento...bozkavame maleho statocneho anjelika

ODKAZY A POĎAKOVANIA

(rod. Paučulová, 29. 12. 2009 18:20)

Ďakujeme všetkým za milé slová a modlitby za našu Miriamku.

Myslíme na teba Miriamka

(Andrea Š, 29. 12. 2009 14:01)

Ani neviem nájsť vhodné slová ako sa Vám Peťo a Mirka prihovoriť. Odkedy som dostala správu od sestry Ivetky o vašej Miriamke, je súčasťou mojich každodenných myšlienok a modlitieb. Je naozaj nádherná a skvelá bojovníčka. Modlitbu a č.u. rozširujem všetkým, komu sa dá /hlavne na Šumiaci, v Brezne a okolí/... Je nás stále viac, ktorí na Miriamku myslíme. Verím, že spoločnými silami zvíťazíme... Prajem do nového roku veľa síl, zdravia, trpezlivosti, lásky, porozumenia, šťastia,rodinnej pohody a Božieho požehnania. Pozdravujú a prajú aj moji rodičia a ostatná rodina

Miriamke

(Rodina Cvancigerová, 28. 12. 2009 21:54)

Milá Miriamka, dúfame, že zajtra už budeš konečne doma pri svojich milujúcich rodičoch, držíme ti palčeky a veríme, že sa čoskoro z toho dostaneš. Sme s tebou v modlidbách. A posielame božtek.

Miriamka bojuj!!!

(Soňa z SL, 28. 12. 2009 19:41)

Mamičke a Tebe Miriamka prajem veľa síl a Božieho požehnania! Obdivujem Vás za silu a vieru!

odkaz pre princezničku

(Jana Holodňaková, 28. 12. 2009 15:51)

Chceli by sme aj my podporiť malú princezničku, ktorá sa podľa vaších slov veľmi dobre drží a bojuje zo všetkých síl....Sme presvedčení že všetko nakoniec dobre dopadne..Prajeme vám veľa veľa zdravia,a sily do ďalších dní...Sme s vami v modlidbách..Janka a Jano

Pomoc z Čech

(Renata a Daneček , 27. 12. 2009 20:14)

Modlit se sice neumín, nejsem věřící a přesto bych chtěla Miriamce alespoň malým finančním obnosem pomoci. Poraďte mi, nebo napište, jak se převádí peníze z Čech na Slovensko. A taky se pokusím rozeslat e-mail s odkazem na tuto stránku, věřím, že se mezi mými přáteli najdou lidičky, kterým osud Miriamky nebude lhostejný a podpoří ji finančně, nebo alespoň pár hezkými větičkami. Přejeme jen,jen zdravíčko a posíláme pusinku na čelíčko.

Odkaz pre veľkú "malú" bojovníčku

(Gladišovci, 26. 12. 2009 20:07)

Ahoj Miriamka, veľmi sa tešíme, že takto bojuješ, a hlavne, že sa zasa usmievaš, lebo tvoj úsmev je nádherný. Prajeme ti Miriamka, aj tvojej celej rodinke aj naďalej veľa síl.

Poďakovanie

(rod. Paučulová, 26. 12. 2009 10:36)

Ďakujeme rod.Bondrovej.

Pre veľkú bojovníčku

(Rodina Jána Bondru z Jakubian, 26. 12. 2009 9:56)

Milá Miriamka,budeme sa za Teba modliť a prosiť Ježiška a Pannu Máriu - Nepoškvrnenej Čistoty za uzdravenie.

Poďakovanie

(rod. Paučulová, 22. 12. 2009 9:39)

Ďakujeme Irenke a Martine T. s rodinami, že na nás a hlavne na našu malú bojovníčku myslia, a že sa za ňu modlia. Ešte raz ĎAKUJEME.

Milá Miriamka

(Irena Brunovská, 21. 12. 2009 21:45)

Mimka,anjelik táto správa nás veľmi potešila, prosím Ťa nevzdávaj to, určite to stojí za to. Stále sa modlíme za Teba aj za Tvojich rodičov a aj za babku.Myslíme na Vás a prajeme veľa božieho požehnania.