Choď na obsah Choď na menu
 


December 2009

18. 12. 2009

Chcela by som napísať všetkým dobrým ľuďom, ktorých zaujíma stav našej malej Miriamky aspoň takto v skratke.

 

V noci zo stredy na štvrtok (17.12.2009) som zažila najväčší šok v mojom živote.

Naša Miriamka totiž v pondelok ochorela. Chrípka, čo teraz v tomto období útočí na každého. Bola zahlienená, ale horúčky vďaka Bohu nemala. Bola zlatučká, usmievavá aj napriek tomu, ako sa jej ťažko dýchalo, keďže si nedokáže poriadne odkašľať, a všetky hlieny jej v hridielku stoja.
O 2.30 hod.v noci som sa zobudila, že jej idem ponúknuť aspoň čajík, keďže jej jesť veľmi nechutilo, kvôli hlienom, ktoré jej stáli v hrdielku.
Zrazu mi mala prestávala dýchať, očičká prevrácala hore. Ihneď som zavovala záchranku, a len som sa modlila, aby mi moje nádherné dievčatko ešte vydržalo. Bolo to niečo hrozné. Musím povedať, že záchranka behom 5 min. bola u nás. Takto nás hneď prijali na odd. ARO v SL. Tam ju zaintubovali, a hneď nás prevážali do Popradu, kde leží na Detskej JIS-ke. Na snímku hrudníka jej diagnostikovali zápal pľúc. Pri jej diagnóze je to smrteľne nebezpečné. Je na ventilácii pod prístrojmi, ktoré jej pomáhajú pri dýchaní. Momentálne sa jej stav oproti tomu, ako ju prijali troška zlepšil. Aj rontgenový snímok, ktorý jej znova robili je lepší o nejakých 30-40%.

Ja viem, že ešte nemáme nič vyhraté, ale verím, že ona sa z toho dostane. Ona je naozaj silná, a bojuje veľmi statočne, lebo nám chce ešte na tomto svete robiť radosť veľa, veľa rokov.... Týmto aj prosím všetkých ľudí s dobrým srdcom, aby sa zaňu ak môžu modlili. Lebo dovolím si povedať, že aj to maličké zlepšenie stavu považujem za zázrak.

 

Nedeľa 20.12.2009

Je nedeľa doobeda, a chcem len napísať, že stav našej Miriamki je bez zmien. Bojuje z celých síl, ako sa len dá. Veľmi prosíme o modlitby za ňu. A ešte niečo, my sa zvykneme modliť o 21.hod.

 Pondelok 21.12.2009

Je pondelok večer. Dnes keď sme prišli za Miriamkou, tak naša malá bojovníčka nás veľmi prekvapila.

Ráno ju totiž odpojili od ventilátora. Je už iba na kyslíku.

Snímok na pľúckach mala úplne čistý. Je to určite zázrak. Verím tomu, že nenastanú žiadne komplikácie, a bude to už iba lepšie a lepšie.

Musím sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí sa za ňu modlili,  a poprosiť ich, aby sa i naďalej modlili. A dovolím si povedať, že určite jej pomohla aj zázračná úzdravujúca voda od Panny Márie - Nepoškvrnenej Čistoty z Litmanovej. 

Totiž, v nedeľu bola pri malej aj babka, a tá na vodičku nezabudla. Naša Miriamka už celé leto chodila na Litmanovú, veľmi sa jej tam páčilo, a dobre sa jej tam na tom čerstvom vzduchu spinkalo. Chvála ti Bože.

 

 Streda 23.12.2009

Tak napíšem zopár riadkov, je streda večer, a naša Miriamka sa má vďaka Bohu deň čo deň lepšie.  Aj keď  naše prvé spoločné Vianoce strávime v nemocnici, je to smutné, ale na druhej strane je to aj tak dobré. Ďakujeme Bohu, že je medzi nami. Je to zázrak.  Aj keď ešte nieje celkom v poriadku, ale ja verím, že čoskoro bude fit. Nechcem nič zarieknuť. Dobre sme sa zaňu všetci modlili. A týmto prosím aj o modlitby naďalej. 

 

 

Sobota 26.12.2009

Tak dnes ráno preložili už Miriamku z JIS-ky ku mne na izbu. Mali by sme tu ešte nejaké 2 - 3   dni pobudnúť, a tak ísť konečne domov. Veľmi sme radi, že sa znova na nás usmieva. Škoda, že som doma zabudla kábel od telefónu do PC. Tak nemožem vložiť žiadnu fotografiu na stránku, aby ste videli, ako je natom. Je to ozaj veľká bojovníčka, aj lekári ju chválili, že sa veľmi pekne a rýchlo na jej diagnózu zotavuje, že nepredpokladali, že ju tak skoro budú mocť odpojiť z ventilátora. Vďaka ti Bože.

 

Pondelok  28.12.2009

Napíšem len tak v skratke pár viet. Tak Miriamka sa drží, veľmi sa totiž bojím aby nechytila rotavírus, ktorý tu chytí skoro každé dieťa. Je šíriteľný vzduchom. Prejavuje sa nechutenstvom, hnačkami a zvracaním. Miriamka totiž tak pomenej papká, ale ja to pripisujem tomu, že stále berie liečiky, a včera jej vyšiel aj ďalší zúbok. Tak ja verím, že postupne sa rozje, a bude všetko dobré. Domov by sme  mali ísť zajtra, ak sa nič nezhorší. Ja verím, že nie. A verím, že v domácom prostredí sa aj rozpapká, a konečne poriadne a hlavne v kľude vyspí. No veď viete, ako to je v nemocnici a medzi malými deťmi, ktoré sú tu samé a nič len plačú za maminami. Verím, že zajtra vám už konečne napíšem, že sme už doma.

 

Utorok 29.12.2009

Miriamka a ja sme prišli dnes z nemocnice domov. Konečne.  Aj keď som si bola taká neistá odchodom z nemocnice, lebo malá veľmi nechce jesť. Ale vravela som si, že doma sa obe budeme cítiť lepšie, a verím tomu, že aj to papanie sa zlepší. No a keď sa konečne objavil ten úsmev malej teraz večer na jej tvári, tak aj ja som konečne ožila. Ono to všetko totiž potrebuje čas a obrovskú dávku trpezlivosti. Ako nám mala zaspala v aute po ceste z nemocnice okolo 15.hod, tak sa doma zobudila až o 19. hod. Ten jej dlhý a hlavne kľudný, nerušený spánok jej strašne chýbal. No a tak sme sa začali "trápiť" s papkaním. Nejakých 100 ml pudingu sme papkali vyše hodiny. Ja verím, že sa to bude zlepšovať. Naša malá totiž nikdy s papkaním nemala problémy. Veď každý kto ju videl, tak vravel, že to je ale riadna bacuľka,  veď mala už cez 10 kg. No a teraz som normálne nechápala, má 7 700 g. Strašné, ako choroba vie zničiť človeka. Aj keď už niekedy strácam aj ja trpezlivosť, a som z toho všetkého zúfalá, prosím Boha o pomoc.  A ten mi dodáva silu bojovať ďalej. Týmto sa chcem aj poďakovať všetkým dobrým ľuďom, ktorý nám píšu v komentároch povzbudzujúce slová, až sa mi pri  ich čítaní tisnú slzy do očí. Ešte raz ĎAKUJEME.  Vďaka ti Ježišu za všetko. 

 

Štvrtok 31.12.2009

 

Tak naša Miriamka je dnes krásna, celý deň sa len usmieva, kecá a krásne papká. Je to znova naše usmievavé slniečko. Sme všetci nesmierne radi. Všetko to chcelo len čas a trpezlivosť.  Máme z nej obrovskú radosť. Aj my už máme konečne úsmev na tvári. Chvála ti Ježišu.

Všetkým dobrým ľuďom prajeme Veselého Silvestra, a v tom roku 2010 more zdravia, a všetko ostatné príde. Lebo ak má človek zdravie, tak má všetko. 

Naša Miriamka by mala ísť do Kyjeva niekedy začiatkom apríla (môže tam ísť, až keď bude mať 1 rok, a to bude mať  31.3.2010). Veľmi prosíme Boha, aby to do toho apríla zvládla, a aby ju všetky choroby len a len obchádzali.

 

Náhľad fotografií zo zložky Miriamka - december 2009

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Malej Miriamke a jej rodičom

(Martina Tokarčíkova, 21. 12. 2009 21:15)

My tak isto sme mysľou s malou Miriamkou, modlime sa za nu všetci a prajeme veľa veľa síl maličkej bojovníčke ale aj rodičom aby to všetko vedeli zvládnuť.......Miriamka anjeliky stoja pri tebe, chránia ta a ty to všetko zvládneš, držte sa, myslíme na Vás......

Poďakovanie

(Paučulovci, 18. 12. 2009 20:30)

Veľmi pekne Vám ďakujeme za povzbudzujúce slová, a že na našu malú myslíte a hlavne za modlitby za ňu. To teraz asi najviac potrebuje. Ešte raz ďakujeme a taktiež aj my pozdravujeme krstnú. A nech ste hlavne zdraví.

Drzime prsty a modlime sa

(Martina Haskova, 18. 12. 2009 14:23)

Prajeme malej veľa,veľa,veľa sily a zdravia aby to všetko zvladla a aby vam robila radost ešte dlhe,dlhe roky.Ved to je to je tak krasne dievčatko-ked som vydela fotky tak si vravim,ze tomu dievčatku nič nechyba...krasne usmievava.Viem čo teraz preživate a viem sa vžit do vašej situacie tak vam ešte raz prajem vela zdavia,sily aby ste to všetko zvladli.Hoci sme daleko od vas ale myslou a modlidbamy sme pri vas.Pripaja sa aj krsna zo Svidnika.