Choď na obsah Choď na menu
 


Miriamka po tretej liečbe

31. 10. 2011

 21.07.2012

29.augusta cestujeme  s Miriamkou do Adeli centra do Piešťan na dvojtýždňový rehabilitačný pobyt. Vrátime sa 10. augusta, a potom hneď v pondelok ráno 13. augusta by sme mali cestovať na kliniku Emcell do Kyjeva na liečbu kmeňovými bunkami. Máme pred sebou 3 náročné týždne, hlavne Miriamka, ale verím tomu, že Miriamka to všetko zvládne, a budeme sa spolu s ňou tešiť z jej úspechov. Ináč sa má Miriamka dobre. Je zdravučká, chodíme na rôzne výlety každý víkend ak sa dá, a počasie nám to dovoľuje. Ona má výlety veľmi rada, strašne sa teší, a iba kričí, že chce isť na výlet. Pripájame nejak foto ako sme boli napríklad s Miriamkou v Lesnici,v Bardejovských kúpeľoch... Miriamka sa vozila ako kráľovná na koči. Tá bola taká šťastná...

Tak zatiaľ toľko, ďakujeme Vám za finančnú podporu, lebo bez vašej pomoci by to nešlo. Ani Piešťany, ani kmeňové bunky. Myslite v modlitbách na našu Miriamku, aby to všetko zvládla, a jej to všetko pomohlo. Ďakujeme...

 

 

 

 

20.06.2012

Veľmi dlho som nič nenapísala, ale keďže je takto krásne teplo, tak sme vonku, a na PC ani nieť čas. V prvom rade Vám všetkým veľmi pekne ďakujeme za darované 2% Miriamke. Veľmi si to vážime a fakt vrelá vďaka Vám všetkým, ktorí ste nemali žiaden problém s tým, že ste už tretí krát darovali Miriamke 2% z dane. Spolu s Vašou pomocou sa nám podarilo pre Miriamku vyzbierať 3 304,- Eur. Aj za tieto peniažky môžme ísť s Miriamkou 29.júla 2012 na rehabilitačný pobyt do Adeli centra do Piešťan. Aj keď sa to možno zdá skoro, veď sme tam boli na prelome marca - apríla, ale rozhodli sme sa v auguste preto, lebo od septembra budeme mať doma už prváčika nášho Tobiasko, Miriamkinho milovaného GOGA. 

No a ešte by sme koncom augusta chceli stihnúť s Miriamkou aj kmeňové bunky v Kyjeve. Presný termín ešte nemáme, dáme potom určite vedieť.

Ďalej na fotografiách môžte vidieť, že sme sa konečne dočkali, a Miriamka má nový kočiar. Rozhodli sme sa pre kúpu klasického kočiara aký sme mali predtým, a sami (samozrejme s pomocou dobrých ľudí) sme si ho dali predĺžiť, aby mala Miriamka v ňom pohodlie. Jednoducho zdravotnícke kočiare, ktoré sú pre detičky ako zdravotná pomôcka, tak pre Miriamku sme nenašli žiaden ktorý by jej najlepšie vyhovoval. Problém bol v tom, že nie každý kočiar sa da úplne do ľahu, nieje v košíku miesto na ventilátor, jednoducho sú to viac menej kočiare pre deti sediace, a nie ležiace a na dýchacom prístroji. Už sme aj rozmýšľali nad jedným, ktorý možno by bol dobrý pre Miriamku, ale na tento zdravotná poisťovňa neprispieva nič, všetko si hradí pacient, a jeho cena sa vyšplhala na  3 000,- Eur. Zdá sa mi to nekresťanská suma. No veď povedzme si, kde sa zarába lepšie ako na chorých ľuďoch, a hlavne detičkách. Keď rodič urobí pre svoje dieťa aj nemožné. Na Slovensku je to tak. Takže to sa nám zdala momentálne najlepšia voľba. 

Ináč Miriamka sa má super. Je nesmierne múdra, je to taká naša šibalka malá. Všetko si povie čo chce, a najviac sa rozkecá keď má ísť večer spať, vtedy rozpráva, spieva ...len spať sa jej nechce. No a v noci má teraz akési trucovité obdobie, keď si vyžaduje každú hodinu sa polohovať. Sme s tatikom už vyčerpaný na maximum. No ale čo narobíme,  sťažovať sa nám nepomôže. Sme radi, že máme našú malú šibalku. Nedali by sme ju za nič na svete. Môžte vidieť, že sme boli s Miriamkou aj na výlete vláčikom, Rozhodli sme sa tak preto, lebo Miriamka na vláčiku ešte nešla. A poviem Vám bol to preňu úžasný zážitok.

Tu sú spomínané  fotografie.


 

01.05.2012

 

Kedže je takto nádherne teplo, tak sme v nedeľu boli s deťmi na výlete v ZOO v Sp. Novej Vsi. Miriamka sa tam strašne tešila. Mysleli sme, že už nepôjdeme, pretože v sobotu nás Miriamka riadne vystrašila. Zobudila sa ráno o 5.00 hod. s bolesťami. Cítila sa veľmi zle. Myslím, že to bola asi nejaká jednodňová viróza, pretože ju bolelo bruško. Trošku mala aj zvýšenú teplotu, len sa pýtala Miriamka spinkať, a veľmi veľa si prosila piť.  No a o 17.00 hod. keď znova zaspala, tak už som videla, že sa cíti oveľa lepšie, lebo už aj akcia srdiečka bola super, a konečne si aj poriadne 3 hodinky pospala.

Pripájame spomínané foto zo ZOO.

Nájdete tam aj fotografie, ako na želanie Miriamky Tobiasko s kámoškou Zorkou musia Miriamku maľovať. Veľmi sa jej to páči. Je to taká naša malá herečka.

15.04.2012

Pripájam zopár fotografíí z narodenín.. Miriamka sa vie úžasne radovať zo všetkého. Bola krásna. Bohu ďakujeme, že sme mohli spolu s Miriamkou a Tobiaskom osláviť ich spoločné narodeniny. Miriamka sa cíti dobre, je vďaka Bohu zdravučká, ukecaná, poctivo cvičíme. Musíme sa pofotiť, a priložíme foto. Tetu masérku, ktorá ju chodí masírovať, tak sme poprosili, či by nechodila Miriamku 2x do týždňa masírkovať. Miriamka masáže zbožňuje a sú pre jej telíčko veľmi potrebné. A musím ešte povedať, že teta masérka nevidela Miriamku 2 týždne, a keď ju teraz prišla masírovať, tak ju veľmi pochválila, že oveľa viac jej cítiť svalíky na tele. Som taká šťastná, že Miriamke tie rehabilitácie v Piešťanoch veľmi pomáhajú. A najviac som šťastná, že ona sa nevzdáva a bojuje a chce cvičiť. Aj keď je to riadna makačka, nielen pre Miriamku ale aj pre nás, ale musíme.

08.04.2012

No tak už sme doma z Adeli Centra z Piešťan. Musím povedať hneď na úvod, že tak spokojní ako teraz sme ešte z Piešťan neišli. Miriamka totiž nádherne, priam ukážkovo (v rámci jej síl) cvičila. Boli sme veľmi šťastní z toho, ako nádherne zapínala svalíky, vôbec neplakala, bola veľmi aktívna. Fyzioterapeutky čo s ňou cvičili, tak ju chválili, že bola veľmi usilovná. Až takto poctivo cvičila, že chúďatko moje mala až svalovicu. Veľmi často v noci sa zobúdzala na to, že sa potrebuje otočiť, a vravela, že ju bolia nožičky, ručičky a bruško. No bola to riadna makačka pre ňu. Ale sme veľmi šťastní, že sa tak snažila, a hlavne že ona sama chcela cvičiť. Takéto terapie sú pre jej zdravotný stav veľmi dôležité. Sme veľmi radi, že sme už tretí krát mohli absolvovať aj vďaka Vašej finančnej pomoci tento rehabilitačný pobyt s Miriamkou. Má to fakt veľmi pozitívne účinky na jej zdrav. stav. Znova sme sa dozvedeli zopár noviniek pri cvičení s Miriamkou. Ďalej čo sme si všimli, tak pri poslednom pobyte v Piešťanoch Miriamka dokázala sedieť na takom polohovacom trojuholníku čo ste videli na fotografiách nejakých 30 min. denne (max.). Teraz Miriamka celú hodinku doobeda, a hodinku poobede cvičila iba na tomto trojuholníku.A vôbec sa nešťažovala, že už chce ľahnúť. Hodnotím to ako obrovský pokrok u nej. Môžno sa to niekomu zdá maličkosť, u Miriamky je to veľký úspech. Ešte raz Vám ďakujeme za podporu.

Adeli tím usporiadal pre Miriamku a Tobiaska narodeninovú párty. Bolo to obrovské prekvapenie pre oboch, keď poobede o 15. hod. (tak ako každý deň po cvičení sme museli isť aj s Miriamkou do škôlky - ona to tam milovala) vošli do škôlky, čakala tam na nich oslava. Miriamka sa nestačila diviť. Bola milo prekvapená a šťastná. Ďakujeme im aj touto cestou za všetko. 

Ďalej medzi fotografiami uvidíte ako detičky z Adeli hľadali Veľkonočné Vajíčka. Taktiež super akcia pre tieto detičky. Miriamka tá si krásne vymaľovala taštičku, a nepustila ju z rúčky. :-))) Taktiež super zážitok pre ňu.

No a samozrejme za takúto drinu si zaslúžila aj diplom a medailu.

V neposlednom rade ĎAKUJEME BOHU za všetko čo Miriamka zažila v Piešťanoch, a hlavne za to ako nás znova presvedčila o tom aká je úžasná a statočná bojovníčka.

 

ĎAKUJEME....

Spomínané fotografie...

 

15.03.2012

Cez víkend nás Miriamka riadne vystrašila. V sobotu na obed  nám začala teplotovať, a trvalo to až do nedele do noci.  Keď som videla na teplomery 39,4 tak sa priznám, že nebolo mi všetko jedno. Takéto vysoké teploty Miriamka ešte nemala. Ale zaujímavé na tom bolo to, že vôbec nekašlala, iba tie teploty. A sťažovala sa mi, že ju bolí hlavička a aj celé telíčko, lebo stále sa len pýtala "otočiť, otočiť" ako to ona kričí. No ja som sa v sobotu večer už bála, a radšej som jej nasadila antibiotiká SUPRAX. Naposledy brala antibiotiká pred pol rokom, tak som sa bála, aby sa jej zdravotný stav neskomplikoval, a aby sme neskončili v nemocnici. Veď kto by tam rád išiel, nie? No ale vďaka Bohu v pondelok bola Miriamka už fit, žiadne teploty neboli, len sa pýtala spinkať, tak si aj doobeda aj poobede pospinkala, alebo dospávala tie nedospaté noci. Je to obrovská pomoc pre nás, keď nám Miriamka povie, čo ju bolí, prečo plače...

Takže asi toľko. Na budúci týždeň v nedeľu cestujeme do Adeli centra do Piešťan na liečenie s Miriamkou. Miriamka sa tam veľmi teší. Ináč, pozerala som upútavku Modré z neba, a bude tam nejaké dievčatko čo bolo tiež v Adeli centre v Piešťanoch na rehabilitácii.  Som rada, že sa už otepľuje, že môžme každý deň chodiť vonku. 

Zatiaľ toľko. Vďaka ti Bože za naše detičky.

 

 

04.03.2012

Dlho sme nič nenapísali ako tak pozerám. Miriamka sa má vďaka Bohu dobre. Je zdravučká. Tento týždeň sme mali Tobiaska trošku chorého, tak som sa aj bála, aby sa nenakazila aj Miriamka. Ale ona to zvláda super. Dúfam, že aj naďalej sa bude po zdravotnej stránke takto držať. Ináč sa máme dobre. Konečne sa nám pomaly otepľuje a môžme každý deň chodiť vonku. Lebo čo boli tie mrazy, tak to bolo hrozné. Ako za trest sme sedeli doma. Rekord u Miriamky keď sme tri týždne vôbec neboli vonku (ak nepočítam tie 3 mesiace čo bola Miriamka pred dvomi rokmi v nemocnici). Ako ten čas rýchlo letí. Vôbec sa mi nezdá že to už dva roky prešli od toho nášho najhoršieho obdobia by som povedala.

Ako ste asi videli fotky, tak sme si urobili v jeden deň aj doma karneval. Miriamka bola veľmi šťastná. Náš malý zajačik. Takže zatiaľ toľko. Príjemné pozeranie Miriamkinych nádherných fotiek. l

 

20.01.2012

Dnes ráno sme sa rozhodli keďže bol taký krásny slenčný deň, že pôjdeme s Miriamkou na výlet do Tatier. Už dlho sme plánovali tam Miriamku zobrať, ale stále sme sa akosi obávali, a to hlavne kvôli dýchaciemu prístroju, ktorý by sa správne nemal vystavovať takýmto nízkym teplotám. No a už dlho sme chceli dať Miriamku do sánok, len stále sme sa báli, kde dáme ventilátor, a ako nám ona bude sedieť v tých sánkach, keď ona sedieť nevie. No ale musím povedať, že som bola šťastná ako malé dieťa, keď sa nám to všetko podarilo, a Miriamke sa v sánkach tak páčilo, že chúďatko, keď sme sadali do auta, že už ideme domov, tak plakala, lebo ona sa ešte chcela sánkovať. Tu pripájam fotografie zo sánkovačky. Som veľmi rada, že Miriamka má znova krásny zážitok na ktorý bude dlho-dlho spomínať. Keď sme videli úsmev na Miriamkinej tváričke, a ako kričala stále keď sme ju sánkovali, že "EŠTE, A RÝCHLO", tak sme si spomenuli na tie detičky v nemocnici s tou istou diagnózou akú má Miriamka, s ktorými sme prežili 3 mesiace, keď tam Miriamka ležala, že tie detičky chúďatka ani nevedia čo je to sneh... Také je to všetko nespravodlivé na tomto svete. Ale čo už narobíme. My sa tešíme z našej malej princezničky, a snažíme sa o to, aby aspoň z časti mala taký život ako každé iné zdravé dieťa. A ona to všetko veľmi chápe, strašne sa zo všetkého raduje, a to je pre nás podstatné. Veľká Vďaka patrí Bohu, že nám v tom všetkom pomáha.   

 

18.01.2012

Ospravedlňujem sa, že som dlho nič nenapísala. Máme sa celkom fajn, len akurát minulý týždeń nám Miriamka troška teplotovala a kašlala, tak ju v piatok prišla pozrieť jej pediatrička. CRP hodnoty mala 16 a cítila sa už oveľa lepšie. Zvládla to bez antibiotík Vďaka Bohu. U nás nám riadne nasnežilo, Miriamka sa veľmi raduje zo snehu, snažíme sa chodiť vonku každý deň, akurát teraz keď pokašliavala tak sme neboli, no a teraz nám tu riadne mrzne, tak zasa kvôli dýchaciemu prístroju sme už druhý deň vonku neboli. Tak dúfam, že teploty nebudú pod bodom mrazu a pôjdeme vonku.

V marci ideme znova s Miriamkou na dvojtýždňový rehabilitačný pobyt do Adeli centra do Piešťan. Mali sme ísť už teraz koncom februára, ale akurát v tomto termíne má Tobiasko futbalový turnaj, tak sme to preložili na koniec marca, lebo už ani iné voľné termíny neboli. Miriamka sa do Piešťan veľmi teší, keď jej povieme, že kam pôjdeme, tak úsmev na tvári, a kričí "AJ JA, AJ JA" (to aby sme ju náhodou doma nezabudli    .

Ďalej máme ešte nové to, že sme dali Miriamke urobiť kočiar na mieru, a mal by do mesiaca byť. Takže zatiaľ toľko.

Tu pripájame aktuálne foto...


 

28.12.2011

Napíšem aspoň zopár riadkov. Miriamka tieto Vianoce prežívala veľmi krásne a intenzívne. Všetko chcela, z darčekov sa veľmi tešila, najviac chcela to čo bolo Tobiaskove, musela vyskúšať jeho korčule, boby, pod dáždnikom sa jej veľmi páčilo. To si pamätá totiž zo Spievankova 2, keď pozeráme pesničku Prší, prší, tak musíme mať tiež dáždnik. No je taká úžasná. A vďaka Bohu je zdravučká, drží sa, aj napriek tomu, že mamka s tatikom boli chorí, tak ona je zdravučká. Asi má lepšiu imunitu ako my dvaja :-))    Medzi fotkami aj uvidíte Miriamkinho najlepšieho kamarátka psíka GARYHO, je z neho hotová, len stále kričí za ním. Najspokojnejšia je, keď Gary leží pri nej, a ona ho hladká. Vyhovuje to aj Garymu aj Miriamke. Žeby kanisterapia?Takže tu je tých zopár nových fotiek.

 

20.12.2011

Tak, a máme tu znova Vianoce. Som nesmierne šťastná a Bohu vďačná, že to budú už tretie Vianoce s naším pokladíkom Miriamkou. Aj keď asi už každé Vianoce budem myslieť na to, aké sme ich mali pred dvomi rokmi (boli bez Miriamky, lebo naša bojovníčka vtedy bojovala v nemocnici o život, ale bojovala statočne, lebo dodnes nám robí nesmiernu radosť, a nedali by sme ju za nič na svete). Ale je to už za nami, a  nikdy už niečo také zažiť nechceme.

No tak Miriamka sa má dobre. Je zdravučká, len máme niekedy také noci, keď toho moc nenaspíme, resp. sa často budíme, lebo Miriamka v noci kričí "OTOČIŤ, OTOČIT!!!  ,  a vyšla jej aj ďalšia stolička, tak ju aj to potrápilo. Ale ináč je úžasná. Boli sme na Vianočnom vystúpení v Tobiaskovej škôlke. Miriamka bola v nemom úžase. Tá sa nevedela vynadívať na detičky. Len ako tak pozerám, tak sme jej žiadnu fotku v škôlke neurobili. Ale máme ju zachytenú na kamere, ako to všetko nádherne sledovala. Tá deti miluje.  Piekla s nami aj perníčky, čo si môžte pozrieť aj medzi fotkami. Snažíme sa chodiť každý deň na čerstvý vzduch. Takže asi toľko zatiaľ.

 Fotografie...

 

17.11.2011

Na úvod pripájam zopár zabudnutých fotografií.

Máme sa celkom fajn. Miriamka nám robí radosť, je taká zvedavá, taká šikovná. Aj napriek tomu, že sa nám vonku už ochladilo a primŕza, tak každý deň chodíme vonku. Miriamka sa veľmi teší, keď ideme na prechádzku. Zvykneme chodiť zväčša doobeda, lebo poobede Miriamka si rada pospí aj do 16. hod, a to po tme sa nám už veľmi nechce ísť vonku. Ideme pozrieť GOGA (to je náš Tobiasko, takto ho nazvala Miriamka, je to jej milovaný GOGO), ktorého musíme ísť pozrieť do škôlky na dvor. Akurát keď sme my vonku, tak sú aj škôlkári vonku. Takže asi takto. Minulý týždeň sme boli na kardiológii na pravidelnej kontrole. Vďaka BOHU žiadne zhoršenie na srdiečku nemáme (veď srdce je tiež len sval). Všetko je tak ako bolo, čiže dobre.  Som taká rada, že sa nám poradilo vybaviť Miriamke masérku, ktorá ju chodí 1x týždenne masírovať domov. Bola som veľmi prekvapená z Miriamky, lebo keď videla tetu masérku prvý krát, tak som si myslela, že bude plač, až kým si naňu nezvykne, ale ona vôbec neplakala, hneď sa skamarátili, a Miriamke sa masáž veľmi páčila, a veľmi si ju užívala. Som veľmi rada, že to takto dopadlo, je to ďalšie plus pre skvalitnenie Miriamkinho života. Samozrejme to naše každodenné cvičenie, masírovanie (ráno, obed, večer), plávanie vo vode, orofaciálna stimulácia (aspoň 2x denne), to všetko musíme postihať popritom všetkom. Ešteže máme aj tatíka, ktorí nám v týchto veciach veľmi pomáha, čo vidieť aj na Miriamke.

Pred necelými dvoma týždňami nás bola navštíviť Miriamkina kamarátka Nikolka, ktorá v októbri oslávila dva roky. Nikolka má Bohužiaľ tiež takú diagnózu ako Miriamka (Werdning Hoffmann). Je tiež už asi rok a pol na dýchacom prístroji. My mamičky si často vymieňame rady, telefonujeme čo máme nové, či sú naše kočky zdravé...   Nikuška je taktiež krásne dievčatko. Miriamka sa na ňu nemohla vynadívať.

 

Takže aspoň takýchto zopár noviniek.Zatiaľ papa...

 

 

31.10.2011

 

Konečne som sa dostala k PC, že napíšem ako to všetko prebiehalo v Kyjeve. Tak tá naša "nekonečná" cesta, ktorá trvala cca. 16 hod. dopadla v celku dobre. Miriamka to zvládla celkom dobre, pekne spinkala viac krát denne, a keď nespinkala, tak pozerala jej najobľúbenejšie Spievankovo.  Som veľmi rada, že to máme všetko za sebou, tú dlhokánsku cestu a liečbu, a kufre najbližšie 3 mesiace nechcem ani  vidieť.

 

Do Kyjeva sme prišli v utorok večer okolo 20.hod. Pred Kyjevom nás čakal šofér z Kliniky Emcell, ktorý sa celý ten pobyt o nás staral, a vozil nás z bytu kde sme boli ubytovaný na kliniku. Tak sme sa v utorok večer ubytovali, a v stredu ráno sme šli na kliniku. Na klinike pracuje fakt veľmi priateľský tím lekárov. Všetko sa to začalo obrovským množstvom otázok ako z ich, tak aj z našej strany. Krvné testy Miriamke nakoniec nerobili v Kyjeve, lebo keď videli, že Miriamke je veľmi ťažko nájsť žilku, a keďže ja som im doniesla výsledky krvných testov, čo sme si dávali pred odchodom robiť u nás, tak sa rozhodli, že ju nebudú znova trápiť odbermi.  Zobrali jej akurát ešte moč, no a išli sme na to. Pri Miriamkinom zdravotnom stave sa rozhodli, že jej budú obidve dávky kmeňových buniek pichať pod kožu. V stredu to bolo nad zadoček (dve vpichy do ľavej časti, a dve vpichy do pravej časti), a vo štvrtok to bolo do stehna (taktiež dve vpichy do pravého stehna, a dve vpichy do pravého stehna). Samozrejme, som sa pýtala, že prečo pri Miriamke zvolili takúto schému. Bolo mi to vysvetlené, že to záleží od toho v akom stave je pacient. Ak sa kmeňové bunky podávajú do miechy, alebo do žily tak môžu sa prípadné zmeny prejaviť vo veľmi krátkej dobe, (to je niekoľko dní, týždňov), a keď sa transplantujú kmeňové bunky pod kožu, tak tam sa ich účinok prejavuje neskôr (aj niekoľko mesiacov, 6 a viac).  Veľmi dobre viem, že kmeňové bunky nespravia s Miriamkou žiadne zázraky, ale môžu pomôcť ju udržať aspoň v takom stave v akom je momentálne (my máme tú "smolu", že snme sa na kmeňové bunky nedostali skôr, to je keď Miriamka bola na tom ešte relatívne dobre, hýbala ručičkami, prehĺtala samostatne, dýchala sama..., ale museli sme sa práve vtedy dostať do nemocnice, kde jej zaviedli trachošku a veci s tým spojené.) Ďalej môžu kmeňové bunky Miriamke pomôcť, aby bola viac odolná voči rôznych infekciám, a ak by nám aj ochorela, tak by mohla danú chorobu ľahšie zvládnuť, môže nastať zlepšenie pri prehĺtaní, sila v horných končatinách sa môže o niečo zlepšiť.... Aj takého malinké úspechy sú pre nás obrovskou radosťou a vďakou.  Všetko je to už teraz len v Božích rukách. Každý deň Ďakujem BOHU za to, že je Miriamka medzi nami, že to všetko tak prekrásne zvládla (to už ja som bola z toho všetkého niekedy taká vyčerpaná priznám sa), ale ona mala vždy úsmev na tvári, a stále s nami debatovala a srandovala. Je to také naše usmievavé slniečko. A ako Miriamka vraví,  citujem: "MIRIAMKA JE ANJELIK." Veľmi nás mrzí, že sme urobili minimálne množstvo fotiek (aj to sa mi zatiaľ nepodarilo vložiť na stránku, lebo akosi sa môj telefón rozhodol, že sa nebude kamarátiť s PC, a foťák sme samozrejme zabudli doma) v Kyjeve, a najviac ma štve, že sme sa neodfotili s lekármi na klinike. Len keď sme boli na klinike, tak v hlave som mala milión otázok a informácií a fotenie ma napadlo až po ceste domov. Čo sa týka kliniky, tak ako som už spomínala môžem ich vrele odporučiť ľuďom s rovnakým, alebo s podobným osudom. Veľmi sa o pacientov zaujímajú, každý mesiac im máme podávať informácie o tom ako sa má Miriamka. 

No a domov sme vyrazili v piatok ráno o 5.00 hod.

Ďakujeme tiež všetkým, ktorí mysleli v modlitbách na našu MIMI. Vrelá vďaka.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ahoj Miriamka

(Irena Brunovská, 22. 7. 2012 19:27)

Zdravim Vás všetkých, myslím na Teba stále a držím palce a viem, že s Božou pomocou to všetko zmladnete, hlavne aby si bola zdravučka a aby si sa usmievala. Pa....

Minnie

(Peta (od Simonky), 5. 7. 2012 15:46)

Ahoj bojovnicka Miriamka!!!
Pozdravujem Ta a velmi Ti drzim palce, nech sa zadari a si coskoro v Piestanoch aj v Kyjeve!!! Budem na Teba mysliet - ako kazdy den ... musis nad spinalkou vyhrat - ja verim, ze vyhras ....
cmuki cmuki z Egypta od pani doktorky Augustinovej Ti posielam srdiecko nase :-)
Petula (od Tekelovcov :-))

Malej oslávenkyni

(Irena Brunovská, 1. 4. 2012 17:45)

Milá Miriamka, k Tvojim narodeninám Ti prajem všetko naj najlepšie, Ty si zaslúžiš oveľa viac ako my Ti môžeme priať, Ty sa aj tak usmievaš a my sme radi že si s nami, oddýchnite si myslim na Vás....
Všetko naj... aj Tobiaskovi

Ahooj Mimi!

(Peťa, 20. 3. 2012 12:58)

Ahoj Mimuška, veľmi Ti držím palce a dúfam, že už budeš len zdravučká. Myslím na Teba a posielam veľké CMUK!!!! :-)))

Milej Miriamke

(rod.Brunovská, 22. 1. 2012 18:58)

Aká som rada, že máš Miriamka takých úžasných rodičov, ktorý pre Teba urobia všetko čo Ti vidia na očiach, len sa drž a buď zdravučká, veď Ty si to zaslužiš, Ty náš anjelik, teším sa s Vami a myslím na Vás

Anjelikovi

(Irena Brunovská, 20. 11. 2011 18:05)

Teším sa spolu s Vami, Miriamka je krásne a statočné dievčatko a verím, že bude ešte lepšie a lepšie...
Myslím na Vás, hlavne na Teba Miriamka naša

Nič nehovorím...

(Peťa, 19. 11. 2011 19:14)

Iba strašne držím palce princezničke Mimuške.Cmuk.